Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Gurbetçilere Özel Gece!.

Gurbetçilere Özel Gece!.

Kdz.Ereğli Belediyesi, Avrupanın değişik ülkelerinde yaşayan ve tatillerini geçirmek için Kdz.Ereğli’ye gelen gurbetçilere özel bir gece düzenledi. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal; “15 Temmuz hain darbe gecesinde nöbet alanımızda olan, o gece bayraklarını alıp yurt dışında konsoloslukların önünde vatanına sahip çıkan sizlerle iftihar ediyor, onur duyuyorum” dedi.

Kdz.Ereğli Belediyesi, yurt dışında yaşayan gurbetçiler için bir gece düzenledi. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın Belediye kamp tesislerinde ağırladığı gurbetçiler, memleketlerinde stres attılar, doyasıya eğlendiler.

Geçtiğimiz yıl hain darbe girişimi nedeniyle Kdz.Ereğli Belediyesi’nin düzenlediği demokrasi nöbetlerinde ağırlanan gurbetçiler için bu yıl belediye kamp tesislerinde özel bir gece düzenlendi. Geceye, Avrupanın değişik kentlerinde yaşayan ve tatillerini geçirmek için Kdz.Ereğli’ye gelen binin üzerinde gurbetçi vatandaş ve mahalle muhtarları katıldı.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve eşi Sevim Uysal, gurbetçilerin masalarını tek tek ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler.

KARAKULAK: BİZE BİR ADIM GELENE, BİN ADIM YAKLAŞIRIZ

Geceye katılan Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak, Başkan Hüseyin Uysal’a teşekkür ederek; “Sayın Başkana tüm gurbetçiler adına teşekkür ediyorum. Sayın Başkan biz Avrupa ve Almanya da yayaşan gurbetçileri hiç yalnız bırakmıyor. Bizler için Ereğli’de organizasyonlar düzenliyor, Almanya ’ya gelerek bizleri ziyaret ediyor. Bizler sahiplenmeyi özlemiş bir toplumuz.Bize bir adım gelene, bin adım yaklaşırız” dedi.

UYSAL: SİZLERLE İFTİHAR EDİYOR, ONUR DUYUYORUM

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’da gurbetçiler ile iftihar ettiğini ve onur duyduğunu belirterek; “Sizlerle olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Geçen yıl hain darbe girişimi nedeniyle Anıt önünde demokrasi nöbetinde buluşmuştuk. Huzurlarınızda Almanya dan, tüm Avrupa’dan gelerek Demokrasi nöbetlerinde bizlerle olan tüm gurbetçilerimize şükranlarımı sunuyorum. Sadece Ereğli de değil , Avrupa ülkelerinde 15 Temmuz da ortaya koyduğunuz fotoğraflardan da iftihar ettik, onur duyduk. Nerde Türk vatandaşımız varsa onların  yanında ve arkasındayız. Sizlerin yanında dimdik duran bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve dimdik duran Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan var. Sizlerin dertleri ile dertlenip, çözüm bulmak için buradayız. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Mangal partisiyle başlayan gurbetçiler gecesinde Belediye Folklor ekiplerinin gösterisi ve Faslı Şahane grubunun seslendirdiği türkülerle stres atan gurbetçiler, davul-zurna eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Gurbetçiler gecesinin finalinde havai fişek gösterisi görülmeye değerdi. Düzenlenen gecede, Kdz.Ereğli Belediye Başkan yardımcıları ve daire müdürleri de hazır bulundu. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo