Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GÜNLER SONRA !.

GÜNLER SONRA !.

Zonguldak`ta 65 yaş ve üzeri vatandaşlar sokağa çıktı, güzel havanın tadını çıkardı.


Zonguldak ve Ereğli'de  65 yaş ve üzeri vatandaşlar, güzel havanın tadını çıkardı.

İçişleri Bakanlığı'nca yayımlanan genelge doğrultusunda 65 yaş ve üzeri vatandaşlar saat 11.00 itibariyle sokağa çıkmaya başladı. Eldiven ve maske takarak sağlıklarına önem veren yaşlılar, yürüme mesafesindeki güzergah boyunca da sosyal mesafeye dikkat etti.

SAHİLE AKIN ETTİLER !.

 Ereğli'de yaklaşık 2 aydır evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üstü vatandaşlar bugün ilk kez dışarıya çıktı. Sahile akın eden vatandaşlardan bazıları denize karşı çayını yudumlarken, uzun zamandır yakınları, dostları ve arkadaşları ile görüşemeyen yaşlılar ise sahil bandında sohbet etti. 

Koronavirüs sebebi ile yaklaşık 2 aydır evlerinden dışarıya çıkamayan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, bugün 11.00’ de evlerinden çıkarak sahile akın etti. Banklarda, çimenlerde oturan vatandaşlardan bazıları uzun süredir göremediği arkadaşları ile sohbet etme imkânı bulurken, kimileri de selfie çekti. Bazı çiftlerde denize karşı termoslarında getirdiği çaylarını yudumladı.

Yaklaşık 2 aydır evinde tek başına yaşayan Aklime Boy’ da sahile inerek sevdikleri ile sohbet eden yaşlılardan bir tanesiydi. 68 yaşında ki Aklime Boy, 2 aylık sürecin ardından sahile indiğini, inerken yanına marketten alış veriş yapmak için çanta aldığını, ancak tüm marketlerin kapalı olduğunu unuttuğunu söyledi. Boy açıklamasında “2,5 aydır evdeyim. Şu anda sahildeyim. Yürüme yavaş yavaş indim. Dünya varmış. Ben zannettim ki marketler açıktır, çanta aldım yanıma bir şeyler alırım diye. Hiçbir yer açık değilmiş. Bu da başımıza gelecekmiş. Allah’tan. Ama bize de ibret olsun. Ne küçükler büyüğünü tanır ne de büyükler küçüğünü. Her şey Allah’tan. Çok duygulandım. Rabbim sizlere ömür versin” dedi. 

ÇAY İÇMEK ÇOK BASİT, AMA ONU ÖZLEMİŞİZ

Sahil bandında denize karşı evde demledikleri çaylarını termosla getiren ve denize karşı içen yaşlı çift ise “Özgürlüğün kıymetini daha iyi anladık. Şurada çay içmek çok basit ama çok özlemişiz. Şu anda çok mutluyuz” dedi.

Uzun süredir evlerinde olan bazı yaşlılarda yakınları ve sevdikleri ile selfie çektirirken, bazı vatandaşlarda sokak hayvanlarını severek gününü geçirmeye çalıştı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün4
gülücük1
kızgın1
hayran0
şaşkın0
Mehmet 6767

10 Mayıs 2020 - 17:34

Ben 20 yaş altıyım yürüme mesafesiyle çıkıcakmışız ben zaten normal zamanda da çıkıyorum aq boş uygulama bence çarşıya cikamadiktan sonra napiyim izni

musa daşdemir

10 Mayıs 2020 - 15:46

Keşke Ramazan Ayında olduğumuzun Farkında olupta çayınızı oruç tutanlar vardır düşüncesiyle hareket edebilseydiniz.

Yorum Yazın