Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TOPRAĞA VERİLDİ !.

TOPRAĞA VERİLDİ !.

Zonguldak`ta boğazına erik kaçan 2 yaşındaki bebeğin kalbi durdu, kurtarılamadı.


Zonguldak’ta 3 yıl önce evlenen  Feride – Sezer Aslan çiftinin ikiz çocuklarından biri olan 14 aylık kızları Alya bebek, boğazına kaçan erik nedeniyle yaşama veda etti. Alya bebeğin boğazından erik çıkarılıncaya kadar kalbinin durduğu ve  yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı öğrenildi.

Anne Feride Arslan, anneler gününde tarifsiz bir acı yaşadı.

TOPRAĞA VERİLDİ

Zonguldak'ta 14 aylık bebek, yediği eriğin boğazına kaçması sonucu hayatını kaybetti. Küçük kız, Anneler Günü'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Zonguldak merkezde Sezer-Feride Aslan çiftinin 14 aylık ikiz kızlarından Alya Aslan erik yemek istedi. Yediği erik boğazına kaçan küçük kız bir süre sonra çırpınmaya başladı. Nefes alamayan küçük çocuğun kalbinin durduğu öğrenildi. Ailesi tarafından hastaneye kaldırılan Alya Aslan, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Küçük bir tabuta konulan Alya'nın cenazesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi morgundan alınarak Beycuma beldesine bağlı Hacıali köyü Merkez Mahallesi'ne getirildi. Burada öğlen namazını müteakip sosyal mesafe gözetilerek kılınan cenaze namazının ardından küçük kızın cenazesi defnedildi.

Her şeyden habersiz olanları izleyen Alya'nın ikizi Asya ise yakınları ile birlikte mezarlığın başında bekledi. Sinir krizleri geçiren anne Feride Aslan, küçük kızın defnedilmesinin ardından mezarlığa getirildi. Kızının mezarı başında bir süre feryat eden anne güçlükle ayakta durabildi. Aile ise tek tesellilerinin diğer kızları olduğunu ifade etti.

Hacıali Köyü Muhtarı Şahin Akçay gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bunlar ikizdi. Erik yerken birisinin boğazına erik kaçıyor. Hastanede vefat ediyor. İkisi de 14 aylık. Cenazeyi hastaneden aldık, defnettik. Anneler Günü'nde böyle bir acının yaşanması çok zor" diye konuştu.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün74
gülücük4
hayran1
şaşkın1
kızgın1
Selda koc

11 Mayıs 2020 - 14:04

Çok üzücü bie olay Allah ailesine sabır alfanın kalan omeunude asya bebeğe versin

Emre bayatlı

10 Mayıs 2020 - 14:41

Allah anasına babasına sabır versin

Yorum Yazın