Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GÜĞÜME KAFASINI SIKIŞTIRAN KÖPEK -VİDEO-

GÜĞÜME KAFASINI SIKIŞTIRAN KÖPEK -VİDEO-

İKİ AYRI KÖPEK KURTARMA OPERASYONU... www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Hayvanlara uygulanan şiddet olayların arttığı günlerde, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinden sevindiren iki haber geldi. Dikenlik alana düşen yeni doğmuş iki köpek yavrusu kurtarılarak emin ellere teslim edilirken, güğüme kafasını sıkıştıran başka bir yavru köpekte özgürlüğüne kavuşturuldu.
Alınan bilgiye göre, 18 Haziran’da Bağlık Mahallesi Şehit Rıdvan Caddesi’nde “çalılık alanda ağlayan köpek” ihbarı alan Karadeniz Ereğli Belediyesi İtfaiye Ekipleri, verilen adrese gitti. Kısa süre arama çalışması yapan iki er, sesin geldiği noktada köpek aradı.
Çalılık alanda birbirlerine ‘adeta’ sarılmış halde görülen 2 tane köpek yavrusu, çok geçmeden çıkartılarak düz araziye taşındı. Burada, annelerinin gelmesi ümidi ile çimene bırakılan yavrulardan uzaklaşıldı. Uzakta durmasına karşın yavrularının yanına gitmeyen anne köpeğin, gözleri dahi açılmamış yavrularına ulaşılması beklendi.
Yaklaşık yarım saat bekleyişin ardından anne gelmeyince, sıcaktan daha fazla etkilenmemeleri istenen yavrular, Batı Karadeniz’in en kapsamlı hayvan barınağı olan Karadeniz Ereğli Beledisi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nde korumaya alındı.
YARAMAZ YAVRU, KUŞ YUMURTALARINI GÖRÜNCE!!!
Öte yandan, itfaiye çalışanları, 16 Haziran günü de Bağlık Mahallesi Sakin Dere mevkisinden yapılan başka bir ihbara da yanıt verdi.
Başını güğümün ağzına sıkıştırmış yavru köpeği görenler durumu Karadeniz Ereğli Belediyesi İtfaiyesine bildirdi. Olay yerine gelindiğinde ise içinde ne kadar süredir kaldığı bilinmeyen güğümden kurtulmaya çalışan köpeğe müdahalede bulunuldu.
Dikkatli hareketlerde başı güğümden çıkartılan köpek, şaşkın gözlerle etrafa baktı. Birde sürpriz yaşan itfaiye eri, güğümün içine yapılan kuluçkada kuş yumurtaları fark etti. Yaramaz köpeğin başını neden güğümü sıkıştırdığı on andan sonra anlaşıldı.
İŞTE O ANLAR…


 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran3
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın