Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GÖZALTINA ALINDILAR !

GÖZALTINA ALINDILAR !

100 bin TL tutarındaki ziynet eşyası ile yakalandılar.


 Ereğli Pınarcık köyünde yaşayan T.M.’yi telefon ile dolandıran ve yaklaşık 100 bin lira değerindeki ziynet eşyasını alan dolandırıcı, Asayiş ekiplerince yakalandı. 


Olay İlçeye bağlı Pınarcık köyünde meydana geldi.

İddiaya göre Pınarcık köyünde yaşayan T.M.’yi arayan H.A. (34) ve K.T. (35), T.M. den aldıkları yaklaşık değeri 100 bin lira olan ziynet eşyası ile köyden ayrıldı.

Olayın hemen ardından dolandırıldığını anlayan T.M: kolluk kuvvetlerine haber verdi. Polis ekiplerinin DUR ikazına uymayan sürücünün kullandığı otomobil,  Alaplı ilçesi Çamlık bölgesinde kıskıvrak yakalandı. Kovalamanın ardından yakalanan telefon dolandırıcıları H.A. ve K.T. işlemleri için Asayiş Büro Amirliğine götürüldü. Şahısların kullandığı otomobil incelemek üzere ilçe emniyet müdürlüğüne götürüldü. Otomobil sürücüsüne trafiği tehlikeye düşürmek, 'dur' ihtarına uymamak gibi maddelerden idari para cezası uygulandı.
JANDARMA EKİPLERİNE TESLİM EDİLDİ…
Asayiş büro Amirliğine götürülen şüphelilerin birçok benzer hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karıştıkları öğrenildi. Zanlılardan K.T.  ise yapılan işlemlerinin ardından Jandarma ekiplerine teslim edildi.

Diğer zanlı H.A. nın ise emniyetteki işlemlerinin devam ettiği, H.A. nın başka dosyalardan da arandığı edinilen bilgiler arasında yer aldı. Üstlerinde 26 tane gram altın 6 tane bilezik, iki tane kolye 2 tane saat eşyası ve bir miktar para ele geçirilen zanlıların işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecekleri bildirildi.


 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın3
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo