Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’Gençlerimizden Büyük Fikirler Çıkıyor’

’Gençlerimizden Büyük Fikirler Çıkıyor’

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın, çocuk ve gençlerin şehrin yönetiminde söz sahibi olmaları ve erken yaşlarda demokrasiyi özümsemeleri için uygulamaya koyduğu Çocuk ve Gençlik Meclisi 3. Dönem temsilci seçimleri ilçedeki okullarda başladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal ve Yardım İşler Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin Gençlik Meclisi seçimi ise İlçe Gençlik ve Spor Salonu’nda yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak başlayan törende, İHL’li öğrenciler tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu. Gençlik Meclisi’ne seçilecek okul temsilcisinin belirlendiği seçime Kdz. Ereğli Belediye Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Ayhan Atay, Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Aksoy, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Ağlar ve Atilla Bulak, Belediye Sosyal ve Yardım İşler Müdürü Mehmet Aksoy, Okul Müdürü Ramazan Karaoğlu ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Sizleri seviyoruz ve sizlere güveniyoruz

’Sizleri seviyoruz ve sizlere güveniyoruz’ diyerek öğrencilere seslenen Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Atay, “Bu ülkenin imanlı gençliğinin 15 Temmuz darbe girişimine karşı dünyaya güzel örnekler vererek üstün bir cesaret ortaya koyduğuna dikkat çekti.  ’Gençlerimiz özgüven sahibi olmalı’ diyen Atay, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Bir ülkenin geleceğini gençler inşa eder

“Bir ülkenin geleceğini gençler inşa eder. Ereğli Belediyesi olarak bizler sizler için çalışıyoruz. Sosyal ve kültürel birçok projeye imza atan bir belediye olarak sizlere kapımız her zaman açık. İlçemiz için her türlü önerilerinize ve projelerinize açığız. Ereğli Gençliği için büyük projeler hazırladık. Erdemir Ofis Parkı’nın yanındaki alana Batı Karadeniz Bölgesi’nin en kapsamlı ve en büyük spor parkını yapıyoruz. İlçemizi üniversite kentine dönüştürüyoruz. Buraya yeni fakülteler açılacak. Bu bölümlerde sizler okuyacaksınız.   

Bazen gençlerimizden büyük fikirler çıkıyor

Sizlerin bu meclislerde alacağınız kararların arkasındayız. Belediye olarak uygulamaya çalışacağız. Bunları sizlerden bekliyoruz. Bazen gençlerden inanılmaz büyük fikirler çıkar. Buna inanıyoruz. Katkı verdiğiniz için size, sizi buraya yönlendiren hocalarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Seçime giren 3 öğrenci, ’Kazanan okulumuz’

Konuşmaların ardından okulu temsil etmek isteyen üç öğrenci tek tek kürsüye çıkarak projelerini anlattı ve arkadaşlarından oy istedi. Öğrencilerin vaatleri ve konuşmasında taraf olan öğrenciler slogan ve dovizlerle adaylarına destek verdi.

Başkan Yardımcıları Ayhan Atay, Hüseyin Ağlar ve Atilla Bulak’ın oy kullandığı seçimlerde İmam Hatip Lisesi Gençlik Meclisi Temsilciliği için Beyzanur Ünlü, Mustafa Albayrak ve Durmuş Altuğ aday oldu.  Protokolle birlikte sahneye çıkan üç aday, Türk bayrağını sallayarak, kazananın okullarının olacağını söyledi.

Seçim sonucu, tüm öğrencilerin oy kullanmasının ardından yapılacak tasnif ve sayımla belli olacak. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın