Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GAZİLER ONURUNA YEMEK

GAZİLER ONURUNA YEMEK

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla ilçedeki şehit aileleri, gaziler ve gazi aileleri onuruna yemek verildi.

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Eski Bağlık Kantini’nde düzenlenen yemekte yaptığı konuşmada, anlamlı bir günde şehit aileleri, gazi ve gazi yakınlarıyla bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “ben büyükşehir olan bir ilde merkez ilçe kaymakamı iken buraya geldim ama buradaki hazirunu, dostluğu, sohbeti gördüğüm zaman düşünüyorum ki bir ilçeye değil il ayarında bir yere geldim.  Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm ülkemizde bulunan değerli gazilerimize uzun ve sağlıklı mutlu ömürler diliyorum. Gaziler Gününüz kutlu olsun” dedi.

Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu da, “biz bu vatan üzerinde tek bir millet olarak bu bayrak altında özgürce, korkusuzca yaşayabiliyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz” diye konuşarak şehit ve gazilere olan minnetlerimi ifade etti.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise gazileri ‘baş tacı’ olarak nitelendiği sözlerinde, “Şunu söylüyorum; sizlerin yanındayım. Şehit ve gazilerimizin ailesinin bir ferdi olarak davranacağıma söz veriyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların öncesinde Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua yapılması ile başlayan program, konuşmaların sonrasında ise sohbet eşliğinde yenilen yemeğin ardından son buldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın