Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

FETÖ’nün Darbe Girişimine Tepkiler Devam Ediyor

FETÖ’nün Darbe Girişimine Tepkiler Devam Ediyor

Ereğli’de Türk bayrakları ile donatılan balıkçı tekneleri ve yatlar denizde tur atarak Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) askeri darbe girişimi protesto etti.

Bozhane Limanından denize açılan çok sayıda balıkçı teknesi ve yat, Türk bayrakları ile sahil şeridinde slogan ve korna eşliğinde tur attı.

Ereğli Su Ürünleri Kooperatifi tarafından düzenlenen etkinlikte AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu beraberinde AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve partililer, balıkçı teknesinde tur attıktan sonra gazetecilere açıklamada bulundu.

Halkın darbe teşebbüsünde bulunanlara en ağır cezanın verilmesini istediğini anlatan Çaturoğlu, "Çünkü milletin canı yandı. Şehitlerimiz var. Binden fazla yaralı var bunların büyük bir kısmı da ağır yaralı muhtemelen şehit sayımız daha da artacak.’’ dedi.

Darbecilerin en ağır cezalarla cezalandırılmasını istediklerini ifade eden Çaturoğlu, ’’Cumhurbaşkanımız da Başbakanımız ile bu konuyu konuştular. Eğer bu meclise gelirse üzerinde de uzlaşma olursa, meclisten bu idam cezası çıkar. Cumhurbaşkanımız meclisin bu kararını onaylayacağını ifade etti. Biz halkımızın isteği doğrultusunda darbecilerin cezalandırılmasını arzu ediyoruz. İdam cezası meclise geldiğinde idam cezasına ’evet’ diyeceğiz." diye konuştu.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın