Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ESKİDEN ÖRNEKLER VERDİ

ESKİDEN ÖRNEKLER VERDİ

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Eskiden ormanlara girmek yasaktı. Şimdi devlet ormancılığından millet ormancılığına geçtik. Orman köyleri bizim için hasım değil, hısımdır" dedi. 

Eroğlu, Zonguldak Valiliği önünde düzenlenen DSİ tesisleri toplu temel atma ve açılışı ile Orman Köylüleri İçin Gelir Getirici Tür ve ORKÖY kredi sertifika dağıtımı merasiminde yaptığı konuşmada, bugün 18 tesisin temelini atacaklarını ve açılış yapacaklarını söyledi.

Kentte önemli yatırımlar yaptıklarını ifade eden Eroğlu, "Her tarafı yeşillendiriyoruz ve dereleri ıslah ediyoruz. En çok yatırım yapan bir bakanlık olmanın gururunu yaşıyorum. Orman teşkilatı anlayışını değiştirdi. Eskiden ormanlara girmek yasaktı. Şimdi devlet ormancılığından millet ormancılığına geçtik. Orman köyleri bizim için hasım değil, hısımdır. O yüzden onlara her türlü desteği vermeye devam edeceğiz." diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Bakan Eroğlu ve protokol üyeleri, 18 tesisin temelini atıp, tamamlanan tesislerin açılışını yapmasının ardından ORKÖY kredisi alan vatandaşlara sertifikalarını dağıttı.

Eroğlu daha sonra valilik önünde düzenlenen iftar programına katıldı.

Programın ardından, Orman ve Su İşleri Bakanlığınca vatandaşlara 7 bin fidan dağıtıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın