Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ESKİ SPOR BAKANINA, OLAYLI DERBİ MAÇI SORULDU!

ESKİ SPOR BAKANINA, OLAYLI DERBİ MAÇI SORULDU!

Eski Spor Bakanı Başesgioğlu, “Beşiktaş yönetiminin aldığı bir karar sorgulamak düşüncesinde değilim. Beşiktaş hangi gerekçelerle bu karara vardı? Bunlar sahalarımızda olmaması gereken tekrarlanmamasını istediğimiz üzücü hadiseler” dedi.


Zonguldak’ın Ereğli ilçesine gelen eski İçişleri Bakanı ve eski MHP İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, seçimlerde milletvekili adayı olmayacağını bildirdi.
Başesgioğlu, kendisi gibi Kastamonulu olan ilçe Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nu gerçekleştirdiği ziyarette gazetecilerin soruları üzerine yaptığı konuşmada, 24 Haziran Seçimlerinin ülke için çok önemli olduğunu söyledi. Türkiye’de gündemin oldukça ‘yüklü’ olduğunu belirten Başesgioğlu, şöyle dedi:
"Ben 1 Kasım seçimlerinde kendi arzumla aday olmadım, o kararım da halen devam ediyor. Bu seçimlerde de milletvekili aday adayı değilim. 8 Dönem aralıksız Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görev yaptım. Siyaseten gelinebilecek her makam geldik, ülkemize hizmet ettik. Artık yeni genç bir jenerasyonunun siyasete hakim olmasını düşünüyorum. Bize düşen onlara yol göstermek.
Onun dışında bu seçim önemli bir seçim. İlk defa milletvekilliği ile birlikte Cumhurbaşkanlığı seçimleri olacak. Bu seçimin ülkemize, demokrasimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah bir uzlaşma içerisinde geçmişte yaşanmış olaylar demokratik teamüller doğrultusunda seçimleri yapıp seçim sonrası Türkiye'nin yüklü bir gündem maddeleri var, bunların azaltılması için gayret sarf edilmesi lazım diye düşünüyorum."
OLAYLI DERBİ SORULDU!!!
Bir gazetecinin, "Olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş maçı sonrası Beşiktaş Kulübünün maça çıkmama kararını nasıl değerlendiriyor sunuz?" sorusuna Başeskioğlu, şu sözlerle cevap verdi:
"Bu tür hadiseler bizleri üzüyor. Benim bu tabloyu seyreden herkes üzülmüştür. Spor özünde centilmenlik işi, fair playin hakim olduğu birşey. Şiddetin asla ve asla tribünlere girmemesi lazım. Ama maalesef yeşil sahalarda istenmeyen olaylar yaşanıyor. Beşiktaş yönetiminin aldığı bir karar sorgulamak düşüncesinde değilim. Beşiktaş hangi gerekçelerle bu karara vardı? Bunlar sahalarımızda olmaması gereken tekrarlanmamasını istediğimiz üzücü hadiseler. Beşiktaş, Trabzon, Galatasaray, Fenerbahçe, Başakşehir güzide takımlarımız. Aralarında tatlı bir rekabet olmalı ve devam etmeli. Şiddet güzel görüntüleri bozuyor. Güzel sahalarımız var, futbola çok para harcanıyor, kaynak aktarılıyor. İnsan bu kadar emeği, kaynağın karşılığını açıkçası sahada çok düzgün bir şekilde, centilmen bir şekilde görmek istiyor. Bu tip olayların bir daha tekrarlanmamasını istiyoruz. Bu işin adli boyutu zaten devam ediyor, savcılıklar görev başında."

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın