Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ’YE YENİ FAKÜLTE!.

EREĞLİ’YE YENİ FAKÜLTE!.

Yükseköğretim Kurulu, Bülent Ecevit Üniversitesinin Kdz. Ereğli’ye Turizm Fakültesi kurulması hakkındaki teklifini kabul etti.YÖK tarafından kabul edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı’na sunulan teklifin Bakanlıkça onaylanması halinde Fakültenin kuruluşu ile ilgili başvuru sürecinin aşamaları tamamlanmış olacak.

Bülent Ecevit Üniversitesi Senatosunun 12 Ekim 2015 tarihli toplantısında alınan, Kdz. Ereğli ilçesinde Turizm Fakültesi kurulması’ kararı doğrultusunda YÖK Başkanlığına yapılan teklif kabul edildi. YÖK Genel Kurulunun 12 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirildiği toplantıda kabul edilen teklif, Milli Eğitim Bakanlığının onayına sunuldu.

ÖZER; “SON DERECE MEMNUNİYET VERİCİ BİR GELİŞME OLDU”

Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, YÖK’ün teklifi onaylaması dolayısıyla duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Senatomuzun Kdz. Ereğli ilçesinin ve Zonguldak bölgesinin sahip olduğu kültürel zenginlikleri ve sosyal yapıyı göz önünde bulundurarak Turizm Fakültesinin kurulması yönündeki kararının YÖK tarafından onaylanması, son derece memnuniyet verici bir gelişme oldu. Ülkemizin her bölgesinin hızla gelişen bir turizm merkezlerine sahip olması sektörde yetişmiş insan gücüne gereksinimi de beraberinde getiriyor. Bu alanda lisans eğitimi veren Turizm Fakültelerinden mezun olanların meslekte istihdam oranları ise pek çok sektöre göre ön sıralarda yer almakta. Bu açıdan Üniversitemiz donanımlı ve deneyimli bireyler yetiştirerek sektörün insan kaynağına katkı sunmayı hedefliyoruz. Kdz. Ereğli’deki yeni kampüs alanı yeni kurulacak akademik birimler için oldukça uygun bir yapıya sahip. Turizm Fakültemizin de bu kampüs içerisinde yerini almasını planladık” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın