Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİLİ “YÖNETMEN ADAYI”, KISA FİLM ÇEKTİ

EREĞLİLİ “YÖNETMEN ADAYI”, KISA FİLM ÇEKTİ

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


İstanbul’da yaşayan Karadeniz Ereğlili Murathan Duran, çektiği “Ailemize Sağlık” adlı kısa film ile aile yaşantısında maddiyattan daha önemli unsurların olduğu anlamak istediğini bildirdi.
2014 yılında Ereğli FM’de stajyer olarak görev yapan İstanbul Arel Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinevizyon mezunu Murathan Duran, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sinema-Televizyon alanında yüksek lisans yaptığını söyledi. Ailemize Sağlık kısa filmi Film Prodüksiyon Dersi kapsamında çektiğini anlatan Duran, “ilerleyen yıllarda film yazıp, yönetmek ve çekmek istiyorum. Kendi hikayemi, gördüklerimi anlatmak istiyorum. Sonraki yıllarda başarılı bir yönetmen olacağıma inanıyorum” dedi.  

 

-Kısa film hakkında-
Görüntüleri İstanbul Karaköy’de başlayan filmde, mekan olarak Karadeniz Ereğli’de ki Kahverengi Kafe ve Özel Ereğli Echomar Hastanesi kullanıldı.  Filmde Ereğlili tiyatro oyuncusu Ayhan Yavuz ile Gülşah Derebaşı, Göksel Özer, Sıla Naz Çetin rol aldı.
Filmde; evli olan çiften kadın olan, istekleri ile eşini maddi anlamda yoruyor. Evliliğinde sorun yaşamak istemeyen koca, maddi imkanlarını zorlayıp eşine karşılık vermeye çalışsa da ödenmeyen faturalar ve biriken borçlar nedeni ile bunalıyor.
Tamda bu sırada kanser olan eşi, hastaneye yatırılarak tedavi altına alınıyor. Duruma üzülen koca, pes etmiyor ve eşinin iyileşmesi için elinden geleni yapıyor. Sonunda sağlığına kavuşan kadın, daha önce yaptıklarının yanlış olduğunu; aslında maddi isteklerin anlamsız, gerçek olanın ise sağlık ve aile saadeti olduğunu anlıyor.

 

Kısa filmi izlemek için, aşağıda verilen linki tıklayabilirsiniz…  

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük6
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın