Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Ünlü et lokantası sahibinin yargılanmasına devam edildi

Ünlü et lokantası sahibinin yargılanmasına devam edildi

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Düzce’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Bolu Dağı'ndaki ünlü et lokantası sahibi İsmail Ç’nin yargılanmasına devam edildi. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklu bulanan İsmail Ç’nin yargılaması sırasında, adına kayıtlı telefon numaraları ve telefonundaki arama kayıtlarıyla ilgili olarak sorular soruldu ve aranan kişileri tanıyıp tanımadığı hakkında bilgi istendi.
Alınan bilgilerin ardından Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ferhan Acar, İsmail Ç’nin söylemek istediği olup olmadığını sordu. İsmail Ç, “Biz Düzce’ye Trabzon’dan 50 yıl önce geldik. 50 yıllık emeğimle bir iş yeri kurdum ve isim yaptım. İsmimi büyütmeye çalışırken bunlarla birlikte anılması beni oldukça üzüyor” dedi. 
Şahıs ayrıca, FETÖ terör örgütüne bağlı bazı kişilerin 1994 yılında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in ziyareti ve yemek yemesinin ardından iş yerini mesken tuttuklarını belirterek, “Fetullah Gülen’in ziyareti sonrası iş yerimi mesken tuttular. Ben bunlardan kurtulmaya çalıştım. Benim örgütle bağlantım yok. Beraatımı istiyorum” ifadelerini kullandı. 
İddia makamı ise İsmail Ç’nin tutukluluk halinin devam etmesini talep etti. Mahkeme Başkanı Ferhan Acar, duruşmaya 5 dakika ara vererek karar hakkında mahkeme üyeleri ile istişare etti. Aranın ardından verilen ara kararda İsmail Ç. hakkında Bolu 1 ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden davalarda ki doysa örneklerinin birer suretinin istenmesine, İsmail İsmail Ç’nin tutuklu yargılanmasının devam edilmesine ve bir sonra ki duruşmanın ise 19 Haziran 2019 saat 14.30’a ertelenmesine karar verildi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın