Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ’DEN KARS’A UZANAN ‘LİONS’ ELİ

EREĞLİ’DEN KARS’A UZANAN ‘LİONS’ ELİ

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’deki Elif Lions Kulübü Derneği yönetiminin Kars’a gittikleri, burada ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımda bulundukları bildirildi.
Dernekten yapılan yazılı açıklamaya göre; adına “Doğu Ekspresi ile Kars” verilen etkinliği gerçekleştirme kararı olan Lİons’lar, Kars Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yardım isteyerek ildeki ihtiyaç sahibi çocukların bulunduğu okullar hakkında bilgi talep ettiler.
Dernek üyeleri, ördükleri şapka, kaşkol, süveterler, eldiven ve çorapları yardım kolileri haline getirdiler. Hazırlanan yardımlar, Kars’taki 2 derslikli Ani Köyü İlkokulu’na götürüldüler.
Açıklamada, yardım kampanyasına ilişkin ayrıca şunlar aktarıldı:

"Olay çığ gibi büyüdü. 9 Aralık sabahı elimiz de bir hayli yardım kolilerimiz oldu. Kars da Ani harabelerine giderken Ani köyünün İlk Okulunu gördük. Orada bir köy var uzakta diyerek ziyaret ettik.
Okul Müdürü Fatma Öğüt’ten izin alarak yardım paketlerimizin bir kısmını çocuklara verdik. Okul Müdürü Fatma Öğüt’e okulun ihtiyaçlarını sorduğumuzda; badana, boyaya ve bahçesine taş döşenmesi gerektiği; çocukların ayakları çamur içinde olduğunu belirtti.
SÖZ VERDİLER
Badana, boya bedelini teslim ettik. Bahçe için yardımcı olacağımıza söz verdik. Küçük 2 sınıflık bir okuldu. Çocuklar bizi görünce çok sevindiler, mutlu oldular.
Ertesi gün Cumhuriyet İlköğretim Okulunu ziyaret ettik. Bizi bekliyorlardı. Çok güzel karşılandık. Okul Müdürü Erkan Atabey’in odasında ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımlarımızı teslim ettik.250 öğrencisi olan bir okuldu. Okul Müdürü Erkan Atabey öğrencilerin çok başarılı olduğunu söyledi. Hediyesini alan öğrencilerin, mutluluğu bizi de mutlu etti.
Böyle başarılı çocuklara yardım elimizi uzatmamız gerekiyordu. Okul Müdürü Erkan beye ihtiyaçlarının ne olduğunu sorduğumuz zaman: Yardımcı kitaplara ihtiyaçları olduğunu söyledi. Bizimle birlikte turumuza katılan yardım sever Zuhal Yılmaz bu yardımcı kitapları kendisinin karşılayacağını ve Ani İlköğretim okulunun boya, badana parasını kulübümüze bağışlamak istediğini söyledi. Başta öğrenciler olmak üzere hepimiz mutlu olduk. Bu güzel turistik gezimizde bir şeylere, birilerine dokunmanın keyfiyle evlerimize döndük.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın