Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ’DE GURBETÇİLER GECESİ

EREĞLİ’DE GURBETÇİLER GECESİ

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Yaşamlarını Dünya’nın değişik ülkelerinde sürdüren, tatilleri içinse memleketleri Karadeniz Ereğli’ye gelen gurbetçiler için yemekli gece etkinliği gerçekleştirildi.

İlçe Belediyesi’nce belediye uhdesindeki kamp tesisinde düzenlenen etkinlikte konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 4’üncü kez gurbetçilerle bir araya geldiklerini söyledi. Gurbetteki özelikle genç nesle seslenen Uysal, şu ifadeleri kullandı:
“ASİMİLE OLMAYIN, KÖKLERİNİZDEN KOPMAYIN”
“60’lı yıllardan itibaren gurbete çıkan büyüklerimiz. Onlardan Allah razı olsun. Bütün sıkıntıları onlar çektiler. O sayede 2. ve 3. kuşaklar rahat ettiler. Sizlerin yetiştirdiği nesil rahat etti ve sizlerle gurur duyuyorum. Sevgili gençler sizlere sesleniyorum, bulunduğunuz ülkelerde özellikle o ülkenin dilini öğrenin, komşuluk bağlarınızı, akrabalık bağlarınızı, sohbetinizi o ülkenin insanlarıyla artırın. Orada siyasi yapılara girin. Ancak asla asimile olmayın, köklerinizden kopmayın. Allah sizlerin yar ve yardımcısı olsun. Rabbim sizlerin hasretini kolay kılsın. Çıkacağınız yolculukta sağlık sıhhat diliyorum.”

“MESUT ÖZİL AÇIKLAMASI”
Alman Milli takımını bıraktığını açıklayan Devrek’li futbolcu Mesut Özil’e destek te isteyen Uysal, şu sözlerle konuştu:
“Biliyorsunuz, yakında bir dünya kupası bitti. Orada bizim Almanya forması giyen evladımız Mesut Özil vardı. Ona duruşundan dolayı, Sadece günahı derseniz Sayın Cumhurbaşkanımızla resim çektirmek. Mesut Özil evladımıza ve Cumhurbaşkanımıza bir alkış rica ediyorum. Mesut Özil’e bizler sahip çıkarız. O bizim evladımız. Dik duruşu için kendisini tebrik ediyor ve Kdz. Ereğli’den selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

KARAKULAK: ÖRNEK OLSUN
Geceye katılan Avrupa Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak, Başkan Hüseyin Uysal’a teşekkür ederek şunları kaydetti:
“Burada bulunan tüm gurbetçilerimiz ve dünyadaki gurbetçilerimiz adına, düzenlenen bu organizasyon için Belediye Başkanımız Op. Dr. Hüseyin Uysal’a teşekkür ediyorum. Avrupa Zonguldaklılar Derneğine adına da ayrıca yürekten teşekkür ediyorum.  Hatasız ve kusursuz bir organizasyon meydana getirmişler. Belediye Başkanımız Uysal, Ereğli’de 4 yıldır bu işi çok güzel bir şekilde gerçekleştiriyor. Bu organizasyonun Zonguldak’ımızın diğer ilçelerine de örnek olmasını diliyorum. 500 bin Zonguldaklı gurbetçimizin bulunduğu Zonguldak’ımızın il ve diğer ilçelerinde de bu organizasyonların yapılmasını talep ediyoruz.”
Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın 4 yıllık görev süresinde ilçede gerçekleştirilen hizmetleri anlatan sinevizyon gösterimini izleyen gurbetçiler, Belediye Folklor ekiplerinin gösterisi ve Faslı Şahane grubunun seslendirdiği türkülerle stres atıp, davul-zurna eşliğinde gönüllerince eğlendiler.
Gece, havai fişek gösterileri ile son buldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın