Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Ereğli’de dolandırıcılık iddiası!

Ereğli’de dolandırıcılık iddiası!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, satın aldığı kurbanlıkların bedelini ödemediği gerekçesiyle dolandırıldığını iddia eden kadın, savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.


Edinilen bilgiye göre, ilçenin Süleymanbeyler Köyü Subaşı Mahallesi’nde kasap dükkanı işleten Halime Sevim’in (53) oğlu Savaş Sevim (30), annesi ile birlikte geldiği Ereğli Adalet Sarayı önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan A. K’nın, talep ettiği 6 adet kurbanlık danaya karşılık kendilerine 61 bin lira borçlandığını söyledi.

Sevim, bu paranın bin lirasını tahlis ettiklerini, gerisini ise alamadıklarını belirterek, şöyle dedi:

“A.K. isimli şahıs, bize gelerek, ağabeyinin doktor olduğunu, ABD’de görev yaptığını, kendisi için kurban keseceğini, bunun yanı sıra 5 ayrı doktora da hisse yaptığını söyledi. Bizden 6 adet kurbanlık hayvan talebinde bulundu. Kendisine danaları gösterdik, beğendi ve teslim ettik. Aradan geçen 3 gün sonra ise bizden aldığı danaları Zonguldak’taki bir kasaba yarı fiyatına sattığını öğrendik. Daha sonra da bize, eşi ve kendi adına düzenlenmiş bir senet verdi. Ancak söz verdiği günlerde ödemelerini yapmayarak her hafta erteledi. Babam, alacağımızı istemek üzere bir arkadaşıyla yanına gittiğinde ise belinden silahı çıkararak ’sizi de vururum, kendimi de vururum’ diyerek tehditte bulunmuş, ödeyecek gücünün olmadığını söylemiş. Daha sonra ulaştığımız doktor ağabeyi ise konunun kendisi ile alakası olmadığını ifade etti. Bizim dışımızda 5-6 kişiyi daha dolandırdığını öğrendik.  Hala peşinde koşturuyoruz ancak paramızı alamadık, mağduruz. Bir şekilde mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Bugün de Savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz.”

Anne Sevim ile oğlu, açıklamalarının ardından şikayet dilekçeleri ile birlikte Adalet Sarayı’na girdiler.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın3
kızgın2
gülücük1
hayran0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın