Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ’YE 1.SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ KURULDU

EREĞLİ’YE 1.SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ KURULDU

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi’nce 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi kurulduğu bildirildi.


Bir süre önce “Elektrikli ve elektronik atıkların geri dönüşümü, geleceğimizi çöpe atmayalım” projesi ile kısa adı (MİARGEM) olan Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından düzenlenen, “Etkin Belediye Proje Yarışması”nda birincilik ödülü alan Ereğli belediyesi, çevre atılımlarına yenisini ekledi.
Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamada, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın, Belen Sanayi Sitesi girişindeki 1500 metrekarelik alana kurulan tesis de incelemelerde bulunduğu belirtildi.
Uysal, Atık Getirme Merkezi’nde atık piller, bitkisel atık yağlar, atık elektrikli ve elektronik eşyalar, ömrünü tamamlamış lastikler, ambalaj atıkları, hacimli atıklar, flüoresan lambalar ve diğer civa içeren atıklar, atık ilaçlar ve evlerden kaynaklanan tehlikeli atıkların toplanarak geri dönüşüm faaliyetleri kapsamında yeniden değerlendirilerek değişik sektörlerde hammadde olarak kullanılacağını söyleyerek şunları kaydetti:
Uysal, numara verdi!
“Bu bakımdan söz konusu atıkların kaynağından ayrı toplanması ve Atık Getirme Merkezi’ne getirilmesi büyük önem taşıyor. Tesisimiz önümüzdeki günlerde devreye alınacak. Vatandaşlarımız söz konusu atıkları tesisimize ulaştırabilir ya da, ’ALO ATIK (0372) 333 15 53’ numaralı hattımıza ulaşarak atıkların ilgili müdürlük tarafından alınmasını sağlayabilir.” 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın