Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Ereğli TSO’da Külliyedeydi…

Ereğli TSO’da Külliyedeydi…

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile TOBB tarafından düzenlenen ‘İstihdam Şurası ve Milli İstihdam Seferberliği Ödül Töreni’ne Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yöneticilerinin de katıldığı bildirildi.


ETSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sertan Yalçın, yazılı açıklamasında, Erdoğan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun konuşmalarından kesitler aktardı.
Açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada, başlatılan istihdam seferberliğinde şuana kadar 1.5 milyon kişiye ilave istihdam sağlanmasının ülke adına rekor olduğunu söyledi.
Hisarcıklıoğlu ise Oda ve borsa camiası olarak Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam ettiklerini belirterek, “sadece istihdamda değil, finansmanda ve girdi maliyetlerinin azaltılmasında da pek çok reformu hayata geçiren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve hükümetimize de teşekkür ediyorum. İş dünyası olarak ülkemize ve kendimize artık daha fazla güveniyoruz, cesaretle adım atıyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu ile Hisarcıklıoğlu tarafından "Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü" imzalandı.

-KATILIM-
Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Kalkınma Bakanlı Lütfi Elvan’ın da bulunduğu törene Karadeniz Ereğli adına ise ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Sertan Yalçın, Meclis Başkanı Faruk Yazıcı, Yönetim Kurulu Üyeleri Abdülkadir Çınar, Mehmet Alim, Sibel Demirçin ve Genel Sekreter Gündüz Acar katıldılar.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın