Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ KAYMAKAMI İSYAN ETTİ !.

EREĞLİ KAYMAKAMI İSYAN ETTİ !.

Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, "Ereğli’de salgının seyri konusunda çok fazla bir değişiklik yok. Türkiye’nin genel seyri gibi diyebiliriz. Türkiye’deki seyir neyse Ereğli’deki seyir de aynı şekilde. Hastanemizde yatan sayısı az. Ancak yoğun bakımda yatan bir hastamız dün itibarıyla entübe oldu. Dolayısıyla iki tane yoğun bakımda hastamız var. Diğer yönüyle günlük 8-10 vakamız günlük olarak gelmeye devam ediyor. İnşallah bayramın ve fındık sezonunun etkisinin azalacağını düşünüyorum."dedi.

VATANDAŞ TEDBİRLERE DİRENİYOR

"Tüm önlemlerimize rağmen vatandaşımız ne yazık ki kurallara uymamakta direniyor. Buna üzülüyorum. " diyen Çorumluoğlu, "Cezaysa ceza yazıyoruz ama herkes bu saatten sonra kendisini korusun. Özellikle düğünler, mevlit ve diğer programlarda sıkıntı var. Dün bazı iller kısıtlama kapsamına alındı. Eğer dikkat etmezsek bir süre sonra Zonguldak’ta bu kısıtlama kapsamına alınabilir." dedi.

KISITLAMA GELEBİLİR

Çorumluoğlu sözlerini şöyle sürdürdü. "Şunu her zaman söylüyoruz. Bir kişinin, iki kişinin yaptığı hata yüzünden tüm Ereğli’nin, tüm Zonguldak’ın kısıtlama içerisine girmesini ben doğru bulmuyorum. Yanınızdaki bir komşunuz, arkadaşınız maske takmıyorsa bunu uyarma göreviniz vardır. ‘Sana ne ben maske takmam’ dersen, yarın öbür gün Zonguldak’ta bir kısıtlama gelirse bu ‘sana ne’ değil, beni de ilgilendiriyor. Dolayısıyla burada Ereğli ve Zonguldak’ı bir bütün olarak değerlendirmemiz gerekiyor. Her zaman söylüyorum, kış gelmeden bu işi çözmemiz gerekiyor. Eğer biz Ekim ayına, Kasım ayına bu sayılarla girersek can kaybı anlamında daha büyük sıkıntılar yaşarız.O nedenle vatandaşlarımızı tekrar mesafeye, hijyene ve maske kullanmaya davet ediyorum."

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Ayse Kırdar

27 Ağustos 2020 - 23:55

Bencede denetimler artmalı ozellıkle sahıl ve kafeler. Kimsenin umurunda değil. Nezmn sahile yuruyus e gitsem cogu kimsede maske yok kafeler desen masallah sosyal mesafe yok.. İnsanların vıruse inanması ıcın illaki yasamalarımı gerek anlamiyorum.. Lutfen ya tedbırımızı alalım.. Valla zor tuttum kendimi maskesiz birine saldırmamak ıcın..

Nurullah Bal

26 Ağustos 2020 - 20:11

Kısıtlama gelebilir değil, kısıtlama gelmeli Sayın Kaymakam Bey. Ereğli iyice yoldan çıktı, kimse umursamıyor. Bu gidişat hiç iyi değil.

Yorum Yazın