Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ'DE SON DURUM!

EREĞLİ'DE SON DURUM!

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumoğlu, ekiplerin köyde olduğunu mahsur kalan bazı vatandaşların güvenli bölgelere alındığını söyledi.


Karadeniz Ereğli’de sabahın erken saatlerinden itibaren hayatı olumsuz etkileyen meteorolojik durum sonrası, iki köy adeta taşkın sulara teslim oldu.
Edinilen bilgiye göre, sağanak yağış kısa sürede ilçede etkili oldu. Bakırlık köyünde yükselen sular yaklaşık 10 evi bastı. Evlerin kısa sürede boşaltılması ile her hangi bir can kaybı ya da yaralanma olmadı. Muhtar Rıza Demir, köyü besleyen elektrik trafosunun sular altında kaldığını söyledi.
Bir kişinin sel sularına kapıldığı yönünde yapılan ihbar üzerine arama yapıldı. Kişi, ekiplerin çalışması sonucu köy içinde bulundu. AFAD Müdürü Ahmet Güngör, “sele kapıldı denilen kişi sulara kapılmamış. Köyde bulundu kendisi. Ulaşılamayınca kayıp sanmışlar" dedi.
Köyde dere taşması sonucu bazı ahırları da su bastı. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumoğlu, ekiplerin köyde olduğunu mahsur kalan bazı vatandaşların güvenli bölgelere alındığını söyledi.
Sel suyu içinde kalan ve arıza yapan minibüs başka bir araç ile çekilerek tamirhaneye götürüldü. Evleri sular altında kalan vatandaşlar ise devlet büyüklerinden yardım istedi.

KIZILCA KÖYÜNDE DE…
Diğer yandan Ereğli Belediyesi İtfaiye müdürlüğü ekipleri Kızılca köyünde dere yatağında ki evlerde mahsur kalanlar olduğu ihbarı üzerine köye yola çıktı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün9
şaşkın3
gülücük1
kızgın1
hayran0
Ramazan Durgut

21 Haziran 2019 - 17:26

Allah yardimciniz olsun....mümkün oldugunca yardimci olmak isterim.

Yorum Yazın