Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Ereğli'de karla mücadele

Ereğli'de karla mücadele

Ereğli Belediyesi kar yağışı ile mücadeleye başladı.


Karadeniz Ereğli’nin yüksek kesimlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeni ile Ereğli Belediyesince mücadele çalışmalarına başladığı bildirildi.
Ereğli Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamada, belediye birimleri olan Fen İşleri, Su ve Kanalizasyon, İtfaiye, Temizlik İşleri, Zabıta, Ulaştırma ile İşletme ve İştirakler müdürlüklerinin araç ve personelleri ile kar yağışı ile mücadeleye hazır olduğunu belirtildi.
16 İŞ MAKİNESİ HAZIR
İlçenin Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “kar yağışı bu sabahtan itibaren ilçemizin yüksek kesimlerinde etkili olmaya baladı. Halkımız her türlü istek ve şikâyetini ‘Alo 153 Zabıta’ hattına yapabilir. Tüm ihbarlar değerlendirilecek, sorun yaşanan bölgelere anında müdahale edilecek. Belediyemiz, ikisi aynı zamanda tuzlama yapabilen 4 kar küreme kamyonu, 1 adet kar küreme aracı, 9 adet JCB iş makinesi ve 2 greyder kar yağışına karşı mücadeleye hazır” dedi.
HASTALAR EVLERİNDEN ALINACAK
Uysal, gelecek ihbarlar dahilinde İtfaiye ve Zabıta Müdürlüğü'ne ait 4x4 araçlarla diyaliz hastaları, hamile bayanlar ve acil hastaların evlerinden alınıp tedavileri tamamlandıktan sonra tekrar evlerine bırakılacağını da kaydetti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran3
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın