Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ'DE 19 MAYIS KUTLAMALARI

EREĞLİ'DE 19 MAYIS KUTLAMALARI

19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Ereğlİ`deki etkinliklerle kutlanıyor.


Atatürk Anıtı önünde, Karadeniz Ereğli’de Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından hazırlanan ilk törende, İlçe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Adem Çelik tarafından müdürlük çelengi sunuldu. Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Resmi tören son buldu.

Amfi Tiyatro’da planlan törenin ikinci bölümü, hava muhalefeti nedeni ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.
İlçe Spor Müdürü Adem Çelik, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından yaptığı konuşmada, genç nesillerin geçmişinden habersiz, temel değerleri ve geleneklerine yabancı yetişmesi durumunda sağlam bir gelecek inşa edilemeyeceğini söyledi. Her şeyin hızla değiştiği bir çağda bilim, sanat, teknoloji gibi unsurların önemli olduğunu da ifade eden Çelik, şöyle konuştu:

“Heyecan, arzu ve hayallere ülkenin ihtiyacı var”

“Kurtuluşa giden süreçte, diğer mazlum milletlere de örnek teşkil eden, asil milletimizin kadın-erkek, genç-yaşlı demeden canları pahasına omuz omuza verdiği Kurtuluş Savaşı, onurlu mücadele sonunda zaferle sonuçlanmış, ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti ile bugünkü güçlü Türkiye'nin temelleri atılmıştır.

Büyük Atatürk, en büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti’ni, geleceğimizin teminatı gençlere emanet ederek onlara ne kadar güvendiğini göstermiş, milli mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs gününü gençlere bayram olarak armağan etmiştir.

Her şeyin hızla değiştiği bir çağda yaşıyoruz. Bu hızlı değişim içinde bilimde, sanayide, sporda, teknolojide ve sanatta gençlerin enerjilerine, heyecanlarına, arzularına ve hayallerine bu ülkenin ihtiyacı var.

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak, Türkiye'nin değerlerine sımsıkı bağlı gençlerimizle geleceğe yürüme, bu yolda onlarla yol arkadaşlığı yapmak bizim için büyük bir gurur vesilesidir. Bunu yaparken, nesillerimizin geçmişleriyle, ecdadımızın mirası olan medeniyet mirasımızla bağlarını güçlendirmeyi de çok önemli bir görev kabul ediyoruz.

Milletine, bayrağına ve devletine nasıl hizmet edeceğini düşünen nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki: bir toplumda genç nesiller geçmişinden habersiz, temel değerlerine ve geleneklerine yabancı yetişirse, o ülke kendine sağlam bir gelecek inşa edemez.”

Sporcular becerilerini sergiledi

Konuşmanın ardından öğrenciler Halil İbrahim Alan ‘Atatürk ve gençlik’, Serhat Eroğlu ‘Kurtuluş Savaşı’, ve Kübra Yıldırım ‘O geliyor’ ismini verdikleri şiirlerini okudu.
Törenin spor gösterileri ise önceki yıllardaki törenlere kısayla daha kapsamlı gerçekleştirildi. Jimnastik, taekwondo, wuşusanda, eskrim, karate ve güreş sporcuları becerilerini sergiledi. Halk oyunu gösterileri de beğeni ile izlendi. Etkinlik sırasında bazı öğrenciler satranç oynadı.
Törenin son bölümünde de Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve diğer protokol katılımcıları; salon içine kurulan resim ve yöresel giysi sergilerini gezdi.    
 
 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo