Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ERDEMİR’E FELİS’TE İKİ ÖDÜL BİRDEN

ERDEMİR’E FELİS’TE İKİ ÖDÜL BİRDEN

BÖLGEDE OLAN BİTENLER İÇİN www.ereglifm.com.tr


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kurulu OYAK Maden Metalürji Grubu bünyesinde bulunan Ereğli Demir Çelik Fabrikaları’nın (Erdemir), iletişim endüstrisinin en prestijli ödül programlarından biri olarak gösterilen Felis Ödülleri’nden iki ödül birden aldığı bildirildi.
Kurumdan yapılan yazılı açıklama, aynen şöyle: 
“MediaCat dergisi tarafından bu sene 13’üncüsü düzenlenen Felis Ödüllerinin kazananları belli oldu. Bu yıl 3 binden fazla başvuru arasından seçilen projelerin ödüllendirildiği gecede Erdemir, Sürdürülebilirlik ve Sosyal Sorumluluk/Finans-Ekonomi kategorilerinde ‘Tarlalar Sürülsün Gelenek Sürsün’ projesiyle tüm rakiplerini geride bırakarak iki ödülün sahibi oldu.
OYAK Maden Metalürji Grubu bünyesinde bulunan Ereğli Demir Çelik Fabrikaları, sadece Karedeniz Ereğli’de yetişen ve özel bir çilek türü olan fakat yok olmaya yüz tutan Osmanlı çileğini korumak için Tarlalar Sürülsün Gelenek Sürsün projesini hayata geçirdi. Osmanlı çileğinin üretimini artırma, yetiştiriciliğini teşvik etme, bölgedeki biyoçeşitliliğe ve türün korunmasına katkı sağlama hedeflerine sahip proje sayesinde toprağa küsen çiftçi yeniden tarlaya döndü ve tarihi Osmanlı çileğinin üretiminde önemli bir artış sağlandı.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
kızgın1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın