Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Erdemir Stadyumu, Ereğli Belediyespor’a açık…

Erdemir Stadyumu, Ereğli Belediyespor’a açık…

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Grubu yönetim Kurulu Başkanı Ömer Baktır, “amatör küme spor kulüpler konusunda, en azından ayni tarafta yardımcı olabiliriz. Ama kendi iç disiplinini sağlamayan arkadaşlara yapacak bir şeyimiz yoktur” dedi.


Baktır, Erdemir Göztepe Tesisleri’nde düzenlenen ’basınla buluşma’ toplantısında yaptığı açıklamada, özelleştirme sonrası ana hissedar olan Ordu Yardımlaşma Kurumu’nca (OYAK) ortaya konan politikalar doğrultusunda hareket ettiklerini söyledi.
İstendiğinde, Erdemir Stadyumu’nu spor kulüplerine verebileceklerini belirten Baktır, şöyle dedi:    

“Bizim bunu ikna olmamız lazım”
“Biz, çevre insanına hizmet vermeye açığız. İnsanlar bizden isterlerse sahamızı kendi maliyetlerimizi karşılayacak şekilde hizmet veririz. Buda bir sportif faaliyettir. Özelleştirmeden sonra üst çatı ana hissedarımız Oyak olduğu için belli politikaları var ve bu politikalar doğrultusunda hareket ediyoruz. Alınmış bazı kararlar vardır.
Amatör küme spor kulüpler konusunda ise en azından ayni tarafta yardımcı olabiliriz. Ama kendi iç disiplinini sağlamayan arkadaşlara yapacak bir şeyimiz yoktur. İç disiplinini sağlayan, konuya para gözüyle bakmayan, gerçekten kalıcı ve sürdürülebilir arzusunu isteyen her kese bir şekilde kapılarımız açıktır. Ama bizim bunu ikna olmamız lazım. İnsanlar, kendi yağları ile kavrulmak durumundadır. Kavrulamadığı ve ihtiyacı olduğu yerlerde biz ayni olarak yardım yaparız.
Ben bir takımı yardım edersem 10 tane daha takıma yardım etmem gerekir. Bir takıma yardım edersem, Oyak’ın genelinde yardım etmem lazım. Bolu’da, Ünye’de, Adana’da, İskenderun’da da yardım etmem lazım. Bizim sahamız açık, belli bir disiplini sağlayan her kese maliyetleri de bizden olmak kaydıyla çok açığız.”

Orhan: Bir engelimiz yoktur
Erdemir Genel Müdürü Sedat Orhan ise Karadeniz Ereğli Belediyespor’dan gelen talepleri olumlu karşıladıklarını, Erdemir Stadyumu’nun kapılarını antrenmanlar için açtıklarını ifade etti. Ereğli Belediyespor’un resmi maçlarını Beyçayır Stadyumu’nda yapmak istediklerini hatırlatan Orhan, şu sözlerle konuştu:    
“Kendi sahalarında yapmayı tercih ediyorlar. Biz o bakımdan özellikle antrenmanların, turnuvaların ve Bölgesel Amatör Lig maçlarında veriyoruz, bir sıkıntımız yoktur. Bu konu fazla egzecere ediliyor. Çünkü bizim ne Belediyespor’a ne de çevredeki diğer takımlara bir engelimiz yoktur. Kullanmak isteyen guruplarda belli bir disiplin kaydıyla planlaması yapılıyor. Ama saha boş durmuyor. Durduğu zamanlarda ise o saatlerde gelip kullanmak isteyen olmadığından boş duruyor, yoksa verilmek istenmediğinden değildir.”

Stat, A Takıma’da ’kızlara da’ açık!  
Öte yandan, alınan bilgiye göre; Ereğli Belediyespor Kulübü, Erdemir yönetimine sezon hazırlıkları öncesi Erdemir Stadı’nın idmanlar için kendilerine tahsis edilmesi için bir dilekçe yazdı. Erdemir yönetimi ise bu dilekçeye olumlu yanıt verdi.
Ereğli Belediyespor teknik kadrosundan gelecek talebi üzerine ise Erdemir Stadı’nın kapılarının Ereğli Belediyespor açık olduğu, zaman zaman da bazı antrenmanların Erdemir Stadında yapıldığı biliniyor.
Diğer yandan gerek A Takım gerekse Türkiye Kadınlar 1. Ligi ekibi Ereğli Belediyespor Kız Futbol Takımı’nın da, Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirilen ’saha listesinde’, Erdemir Stadı’nın alternatif stat olarak gösterildiği kaydediliyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo