Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ERDEMİR LİMANINDA İNCELEME !.

ERDEMİR LİMANINDA İNCELEME !.

Bilim, Sanayi, Teknoloji Eski Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile Düzce’den çıkarılan bazaltın’ın Rusya’ya ihracı Erdemir Limanın dan yapılacak.


Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün temasları ile geçtiğimiz aylarda imzalanan ihracat anlaşması kapsamında ilk sevkiyat yapıldı.

Düzce BelTAŞ A.Ş. ile Transservice Denizcilik Şirketi arasında imzalanan 71 bin ton Bazalt kapasiteli ihracat anlaşması kapsamında asfalt hammaddesi olarak kullanılacak 4 bin ton bazalt Erdemir Limanından yola çıkarak Rusya Kavkaz Limanına gönderilecek.

Düzce’nin öz kaynaklarını uluslar arası ticarette kazanca dönüştürme konusunda atılan büyük adım hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Özlü “Daha önce açıkladığımız gibi 2023 yılına kadar 500 bin ton Bazaltı ihraç etme hedefimiz var. Buna bağlı olarak belediye şirketimiz BelTAŞ A.Ş. ile Transservice Denizcilik Şirketi arasında 71 bin ton kapasiteli bazalt taşıma anlaşması imzalanmasını sağladık.

Bu anlaşma ile Düzce’nin bazaltı Rusya’da kullanılacak, asfalt hammaddesi olarak değerlendirilecek. Sözleşme kapsamında Çınardüzü Bazalt İşleme Tesislerimizde üretilecek bazalt Erdemir Limanından yola çıkarak Rusya Kavkaz Limanına indirilecek. İlk sevkiyatımız olan 4 bin ton bazalt Rusya’ya gitmek üzere bugün yola çıkıyor.

Sevkiyatlar, 10 günlük periyotlar şeklinde en az 4 bin ton bazalt gönderilecek şekilde düzenlendi. Bu çalışmayı ilerleyen günlerde geliştirecek ve devam ettireceğiz. 2023 yılına kadar hedeflediğimiz 500 bin ton asfalt ihracatı kapasitemize erişmek için çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

Özlü'nün Erdemir'deki incelemelerinde Erdemir Genel Müdürü Cem Salih Oral ve Erdemir yöneticileri de hazır bulundu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük7
şaşkın3
hayran1
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
Cem Tuylu

04 Ağustos 2020 - 16:16

Vallahi helal olsun; yerel yönetimlerin boyle ugraslari cok hosuma gidiyor, duzcede oturmadigim icin gipta ettim... Ticaret oda baskanlarina, diger belediye baskanlarina valilere kaymakamlara duyurulur

Yorum Yazın

Canlı Radyo