Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’ENGELLİLERİ SPORLA KALDIRIYORUZ’

’ENGELLİLERİ SPORLA KALDIRIYORUZ’

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu bünyesinde "Engelleri Sporla Kaldırıyoruz" Projesi kapsamında engellilere ve öğrencilere yönelik kondisyon merkezi, törenle hizmete açıldı.

Alaplı MYO Spor Salonu’nda düzenlenen törende konuşan Alaplı MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfkı Henden, MYO proje grubu tarafından hazırlanan projenin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabul edildiğini söyledi.

Engelli öğrencilerin okulda spor yapma imkanı bulabileceğini anlatan Henden, şunları kaydetti:

“2015 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamına Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen proje hazırlamıştık. Bakanlık tarafından onaylanan projenin ardından MYO bünyesinde oluşturduğumuz spor salonumuza spor aletlerimiz yerleştirerek hizmete açılıyoruz. Bu kondisyon ve spor merkezinde Okulumuzun öğrencilerini yanı sıra engelli kardeşlerimiz ve öğrencilerimizde spor yapma imkanı bulacaklar. Projemize destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığı’mıza ve Alaplı Kaymakamlığımıza teşekkür ediyorum."

Daha sonra Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Emre Balci, BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Varım Numanoğlu, Alaplı MYO Müdürü Yardımcı Dr. Rıfkı Henden, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar kondisyon ve spor merkezini gezdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın