Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Engelli vatandaşlara akülü araç hediye edildi

Engelli vatandaşlara akülü araç hediye edildi

Avrupa Zonguldaklılar Derneği tarafından Devrek ve Çaycuma’da yaşayan engelli vatandaşlar için akülü araç hediyesin de bulundu.


Merkezi Almanya’nın Gelsenkirchen şehrinde faaliyette bulunan Avrupa Zonguldaklılar Derneği tarafından kendilerine müracaata bulunan Devrek ile Çaycuma ilçesinde ki engelli vatandaşların yaşamlarını daha kolay sürdürebilmeleri için üç adet akülü araç hediye edildi. Ayrıca Çaycuma’nın Dereköseler Köyü Ortaokulu bünyesinde bulunan ana sınıfında eğitim gören erkek ve kız öğrenciler için yedi koli oyuncak gönderildi.


Engelli araçlarının vatandaşlara ulaştırılması konusunda açıklama yapan Dernek Başkanı Mehmet Karakulak, "Derneğimiz merkezinin Avrupa’da olmasına Türkiye’de ki engelli vatandaşlarımız genlikle bizlere sosyal paylaşım siteleri üzerinden bize ulaşarak ihtiyaçlarını arz ediyorlar. Bizlerde sosyal sorumluluk gereği kabul ettiğimiz bu istekleri elimizden geldiği kadar derneğimiz aracılığıyla karşılamaya çalışıyoruz. Bugün de üç akülü aracı vatandaşlarımıza hediye etmenin mutluluğunu yaşıyoruz o vatandaşlarımızın duaları bizlere yeter elimizden geldiğince bu tür etkinliklerimiz devam edecektir” diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın