Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ELİNDEN GELENİ YAPIYOR AMA YARDIM İSTİYOR

ELİNDEN GELENİ YAPIYOR AMA YARDIM İSTİYOR

ALAPLI
Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde 50 yaşında Ayten Oktay, veterinerin ’yaşamaz’ dediği felçli köpeğe, adeta annelik yaparak hayatta tutmaya çalışıyor.
Edinilen bilgiye göre, ilçenin Musabeyli köyünde yaşayan ev hanımı Oktay, 3 aylıkken sahiplenerek ’Pamuk’ ismini verdiği köpeğin bir süre sonra ön ayaklarının felç olduğunu söyledi. Sakat kalan Pamuğu yürütmek için elinden gelini yaptığını, O’nu bir yıldır kaşıkla süt içirerek beslediğini anlatan Oktay, şöyle dedi:
“Veterinere götürdüğümde fazla yaşamayacağını söylediler. Bende eve getirerek kendi imkanlarımla köpeğe bakmaya başladım. Onu her gün yürütmeye çalıştım. Ona bütün sevgimi göstererek 1 yıldır yaşatıyorum.
Evimin garajında ona yer yaptım. Sıcak havalarda dışarı çıkartıyorum. Kaşıkla süt içiriyorum. Yaz ayında vücudunda yaralar oluyor. Onları temizliyorum. Onun ölmesini istemiyorum. Onun için ona gözüm gibi bakıyorum. Günde 3 kez yürütmeye çalışıyorum. Benim tek isteğimi köpeğimin tekrar ayağa kalkması. Bu konuda hayvan severlerin yardımı bekliyorum." 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo