Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EL SIKIŞTILAR!...

EL SIKIŞTILAR!...

Ereğli’de, Türk Metal Şubesi’nce, üye ve çalışanlara yönelik sağlık hizmeti anlaşması yapıldığı bildirildi.

Türk Metal Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, yönetim kurulu adına yaptığı yazılı açıklamada, ilçedeki Devlet Hastanesi’nin, Ömerli Mahallesi mevkisine taşınmasıyla birlikte merkezden uzaklaştığını belirtti.

Bunun, özel hastanelere talebi arttırdığını savunan Odabaş, şunları kaydetti:

“Bu paralellikte bazı özel hastanelerin de kendi aldıkları kararlarla birlikte farklı ve sabit fiyat uygulamasına geçtikleri kamuoyuna duyuruldu.

Yaşanan her iki olumsuzluk da, ilçe halkının olduğu gibi sendika üyelerimiz ile sendikamız uhdesindeki kuruluşlarda çalışanların da etkilendiği düşüncesiyle, Türk Metal olarak özel hastanelerle ilgili yaptığımız sözleşmelerin bazılarını, geçtiğimiz günlerde ’tek taraflı olarak’ fesih ettiğimizi internet sitemizden üyelerimize duyurmuştuk.

Ardından da, Özel Ereğli Anadolu Hastanesi yetkililerinin sendikamızı ziyareti ile birlikte, 23 Mart 2015’den geçerli olmak üzere yeni bir anlaşmayı imza altına aldık.

Yapılan bu protokol kapsamında, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir), Ereğli Çelik Servis Merkezi (Ersem), Ümran Boru A.Ş., Büyük Anadolu Ereğli Otel ve Metal İşçileri Tüketim Kooperatifi (METAL-KOOP) çalışanları ile birinci dereceyakınları olan eş, çocuk, anne ve babaları, Özel Ereğli Anadolu Hastanesi’nden daha uygun koşullarda ve daha kaliteli sağlık hizmeti alabileceklerdir.

Bu kapsama giren üye ve çalışanlarımızın 23 Mart’tan itibaren faydalanmaya başladığı poliklinik hizmetlerinden, sadece -Hükümetin aldığı karar gereği- çocuk polikliniklerinden yararlanılamayacağının da bilinmesini istiyoruz. Ancak, çocuklarımız da, bunun dışında kalan diğer polikliniklerden aynı hizmeti alacaklardır.

Türk Metal Sendikası olarak üye ve çalışanlarımızın ekonomik, eğitim, sosyal ve kültürel yaşamlarına sağladığımız katkı gibi, daha iyi koşullarda sağlık hizmetinden yararlanabilmelerine ilişkin çalışmalarımız devam ediyor.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo