Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EL ELE TUTUŞTULAR, İNSAN ZİNCİRİ OLUŞTURDULAR

EL ELE TUTUŞTULAR, İNSAN ZİNCİRİ OLUŞTURDULAR

Karadeniz Ereğli’de ele ele tutuşup yaklaşık bir kilometre boyunca insan zinciri oluşturan bine yakın kişi, gökyüzüne bıraktıkları binlerce balonla otizme dikkat çekti.


Alınan bilgiye göre Karadeniz Ereğli Belediyesi ve Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi işbirliğince “Otizmi fark etmek için el ele” etkinliği gerçekleştirildi. Aralarında hayata karşı özel durumları bulunan kişiler ve onların aileleri ile üniversite öğrencileri, pek çok sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve asker etkinliğin yapıldığı Cumhuriyet Caddesi sahil mevkisinde bir araya geldi. Yaklaşık bin katılımcıya, üzerinde her iki kurumun logolarının bulunduğu ve “Farkında mısınınız?” yazan mavi Bozhane Çınaraltı mevkiden ana etkinliğin gerçekleştirileceği Amfi Tiyatro güzergahına kadar yan yayana dizilen aktivistler, el ele tutuştular. Bir süre sonra ise dağıtılan balonlar, anonsun duyulması ile birlikte biranda gökyüzüne bırakıldı. Ortaya çıkan manzara dakikalarca izlendi. Ardından ise yürüyüş yapılarak Amfi Tiyatro’ya gidildi.
UYSAL: BAŞARDIK
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, burada yaptığı konuşmada, göreve geldiği günden buyana engelliler ve rehabilitasyon merkezleri ile beraber çalışmayı başardıklarını belirterek, “bugünden sonra da birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu çocuklarımızın yanlarında olup onları fark etersek, rehabilitasyon süreçlerine destek verirsek; bu çocuklarımız hayatlarını idame ettirebilirler. Biz, bu çocuklarımız ve onların ailelerinin her zaman yanlarında; dün, bugün olduğu gibi yarında olmaya devam edeceği” dedi.
Konuşmanın ardından ilçede rehabilitasyon merkezlerinde öğrenim gören öğrencilerce gösteriler sonulu. Yaşları 7 ile 10 arasında değişen öğrencilerin “Erik dalı gevrektir” türküsü eşliğinde ortaya koydukları dans beğeni ile izlendi.
Yürüyüş ve gösteriye Karedeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aykut Manioğlu, BEÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Ali Azar, Ereğli Belediyesi Başkan Yardımcıları ve çok sayıda yurttaş katıldı.  

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran3
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın