Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EGEMEN SAHNEDE

EGEMEN SAHNEDE

Ferhat Göçer’in Pazar günkü konserle finalini yapacağı Kdz.Ereğli Osmanlı Çileği Kültür ve Ssanat Şenliklerinin ilk gün finalinde Ereğli doğumlu olan Egemen Sekmen sahnedeydi. Doğup büyüdüğü ilçede hep sahneye çıkma hayali kuran Egemen sahnede çok heyecanlıydı. Duygularını anlatmakta zorlandı ama yağmura rağmen izleyenlere doyumsuz bir gece yaşattı.

 

Egemen Sekmen konseri öncesi Devrim Bulvarı Amfi Tiyatro’da akşam sahne alan yerel Turkuaz Halk Müziği topluluğunun verdiği konseri sağanak yağışa rağmen sanatseverler izlemeye devam etti. Yaklaşık 1 saat süren sağanak yağış nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşasa da şemsiye ve yağmurluklarla kendilerini korumaya çalıştı, Turkuaz Halk Müziği Topluluğunun seslendirdiği eserlere eşlik etti.  

BU YAĞMURDA BENİ YALNIZ BIRAKMADINIZ

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, sağanak yağışa rağmen amfi tiyatrodan vatandaşların ayrılmamasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Yürekten minnettarım. Bu yağmurda buna rağmen burada kaldınız, bizleri yalnız bırakmadınız, sizlere söz veriyorum bir daha sizleri ıslatmayacağım. Biz her zaman gelecek nesiller, torunlarımız için çalışacağız dedik.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL ASLA ISLANMAYACAKSINIZ

Önümüzdeki yıl ıslanmayacaksınız, bu ıslanacağınız son şenliktir. Sizler herşeye layıksınız. Sizler için bu yağmurda bizi bırakmadınız bugünü asla unutmayacağım.  Ömrümün sonuna kadar Ereğli için Ereğli için çalışacağım. 24 Saat halkımızın güzelliği için geleceğimiz, yarınlarımız için çalışmaya devam edeceğim” dedi.  

HASTANE YERİ ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜ OLUYOR

Yarın açıklayacağı müjdeyi de amfi tiyatroda ıslanan vatandaşlara açıklayan Uysal sözlerini şu şekilde tamamladı: “Sizlere büyük müjdeyi vereyim, Karadeniz Ereğli’nin Devlet Hastanesi’nin eski yerleri üniversite kampüsü oluyor. Aslında bu müjdeyi yarın verecektim ama bu gece tüm hazırlıklar bitti.

HİZMETLERİMİZ BİTMEYECEK, DURMAYACAĞIZ

Karadeniz Ereğli’ye yeni gelecek nesiller için Devlet Hastanelerinin bulunduğu alan üniversite kampüsü oluyor, Ereğli’ye hayırlı uğurlu olsun. Hizmetlerimiz bitmeyecek, durmayacağız. Bu güzel Ereğli, halkımız her şeyi hak ediyor” Yerel değerlere önem verdiklerini ve yerel değer olarak gördüğü Turkuaz Halk Müziği Topluluğuna destek vermeye devam edeceğini belirten Uysal, topluluk ile fotoğraf çektirdi. 

 

EGEMEN SAHNEDE

Ferhat Göçer’in Pazar günkü konserle finalini yapacağı Kdz. Ereğli Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenliklerinin ilk gün finalinde, Ereğli doğumlu olan Egemen Sekmen sahnedeydi.

Doğup büyüdüğü ilçede hep sahneye çıkma hayali kuran Egemen sahnede çok heyecanlıydı. Duygularını anlatmakta zorlandı ama yağmura rağmen izleyenlere doyumsuz bir gece yaşattı.

Konser sonrası Başkan Uysal’ı Ereğli sanatçısına ve yerel değerlere verdiği önem için kutlayan Egemen Sekmen, Ereğli’ye geldiğinde heyecan yaptığını belirterek, Eylül ayında çıkacak olan albümünün ilk şarkısını Ereğli halkı için okuduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’da Osmanlı Çileği hediye ettiği Sekmen’e, “İşte Sekmen’in Ereğlili olduğu ve sesinin güçlülüğü yediği Osmanlı Çileğinden belli. Ereğli çocuğu Egemen her zaman bu sahnelerin finalini yapacaktır ve kapılar ona ardına kadar açıktır.” dedi.

Yağmura rağmen kendini yalnız bırakmayan Ereğli halkına teşekkür eden Başkan Uysal, şenliklerin 2 gün boyunca devam edeceğini belirterek Egemen Sekmen’e çeşitli hediyeler verdi. Gece havai fişek gösterileriyle sona erdi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın