Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ŞENLİK KORTEJİ DÜZENLENDİ..

ŞENLİK KORTEJİ DÜZENLENDİ..

 “Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenlikleri"nde kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın eşi Sevim Uysal ile birlikte katıldığı kortej, Ereğli Lisesi önünden hareket ederek Atatürk Anıtı önüne kadar sürdü.AK Partili Zonguldak Milletvekili Adayları Hüseyin Özbakır ile Faruk Çaturoğlu’nun da yer aldığı kortejde, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır da eşi ile birlikte yürüdü.Güzergah boyunca Başkan Uysal, çevrede alkışlayan ve binaların camlarından izleyen vatandaşlara el sallarken, bazı iş yerlerinden ise vatandaşların cep telefonları ile görüntü kaydettikleri gözlendi.

Yerli ve yabancı gruplar ile çeşitli sivil toplum kuruluş başkanları, yönetimleri ve üyelerinin yer aldığı kortejin ön saflarında Türk ve şenliklere katılan yabancı konukların ülkelerini temsil eden bayrakları yer aldı. Mehteran Takımı eşliğinde süren yürüyüşte, bazı kültür ve sanatsal ekipler de dikkat çekti.

Atatürk Anıtı önünde Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması sırasında, Almanya’nın kardeş Düren Kenti’nden gelen ekipte yer alan dostluk elçisinin saygıda duruşu gözlerden kaçmadı.

Burada katılanlara teşekkür konuşması yapan Hüseyin Uysal daha sonra beraberindekilerle şenlik meşalelerini yaktılar.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın