Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EDEPSİZ İŞÇİNİN ÖZRÜNÜ, BAŞKANI DİLEDİ!

EDEPSİZ İŞÇİNİN ÖZRÜNÜ, BAŞKANI DİLEDİ!

Zonguldak’ın Filyos beldesinde, belediyede taşeron olarak çalışan bir işçinin bisiklet binmelerini gerekçe göstererek “tahrik ediyorsunuz” diyerek tepki gösterdiği bisikletli kadınlardan, belediye başkanı özür diledi.


İddialara göre, belediyede taşeron işçi olarak çalışan S.K, bisiklete binen kadınlardan G.G’ye, “kadınların bisiklete binmesini istemiyoruz. Bisiklete binerek tahrik ediyorsunuz” diyerek fiziki saldırıda bulundu. Dünya İnsan Hakları Günü’nde meydana gelen olayda kadınların şikayetçi olduğu S.K, jandarma tarafından gözaltına alınıp savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.
Öte S.K. ifadesinde kadınlara yönelik söylediğini iddia ettiği sözleri de kabul etmedi.
Beldeye yeniden gidip bisiklete bindiler
Öte yandan Zonguldak Kadın Platformu üyeleri yeni bir etkinlik düzenleyerek Filyos beldesine hareket ettiler. Trenle Zonguldak’tan Fİlyos’a giden kadınları Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal karşıladı.
Kadınlara çiçek vererek özür dileyen Günal, “Filyos’a hoş geldiniz. O kişi adına sizlerden özür diliyorum. Burada zaten bisiklete binmeniz için yolları da biz yaptık. Biz o arkadaşınızdan da özür dileyeceğiz, ona da çiçek takdim edeceğiz. Hiç merak etmeyin. Biz sizin bugün geleceğinizi bildiğimiz için karşılamak istedik. Arkadaşlarla da ona göre bir program yaptık” diye konuştu.
Kadınlar, tren garında karşılandıktan sonra beldede bisiklet gezisi düzenledi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın5
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın