Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’Dünya’lar Bizim Oldu!.

’Dünya’lar Bizim Oldu!.

- Dünya 6.sı Oldular!..


Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da gerçekleşen Dünya Okullararası Kız Futbol Şampiyonası’na katılan Karadeniz Ereğli Merkez Anadolu Lisesi Kız Takımı’nın, Dünya 6’ncısı oldukları bildirildi.
Alınan bilgiye göre, Ereğli’nin takımı, 20-29 Mayıs tarihlerinde Prag’da gerçekleştirilen şampiyonada, zorlu rakipleri karşısında olağanüstü mücadele örneği gösterdi.
Başta Türkiye olmak üzere Zonguldak’ı temsil eden Ereğli ekibi, gurubundaki ilk maçında Şili’ye 8-0 yenerek şampiyonaya hızlı başladı. 2’nci maçında Finlandiya, 3’ncü maçında ise Yunanistan’la karşılaşan Ereğli takımı, her iki maçtan da 1-1’lik skorlarla sahadan ayrıldı. 4’ncü maçında da adeta fırtına gibi estiği rakibi Fransa’yı 4-0 yenmesini bilen Ereğli Merkez Anadolu Lisesi Kız Takımı ev sahibi Çek Cumhuriyeti’nde adeta sahadan silerek, bu maçtan da 4-1’like net skorla ayrıldı.

ALMANYA MAÇI, DÖNÜM NOKTASI OLDU
İlk 5 maçında aldığı sonuçlarla çeyrek finale kalmayı başaran Ereğli, şampiyonanın favorisi Almanya’ya boyun eğdi. Böylelikle ilk 4’e kalma şansını kaybeden Ereğli, ilk 5’e kalma maçında komşu ülke Yunanistan’ı 1-0 yendi.
Son maçta ise 5’inciliklik mücadelesinde Danimarka’ya 2-0 yenilen Ereğli’nin kızları, iyi oynadığı maçta bir anlamda şanssızlıklarına da yenilmiş oldular.

OYUNCULARA TEŞEKKÜR
Takım çalıştırıcılarından Beden Eğitimi Öğretmeni Hakan Topal, kendisine telefonla ulaşan Hakimiyet muhabirine yaptığı açıklamada, gururlu olduklarını söyledi. Takım yöneticileri olarak oyuncularını kutladıklarını belirten Topal, şöyle dedi:
“Bir uluslararası turnuvayı daha tamamladık. Bizim için tarifsiz tecrübe ve deneyimdi. Avrupa 3’üncülüğü yanına bir de Dünya 6’ncılığı kattık. 36 ülkenin takımları arasında, kızlarımız çok iyi maçlar çıkardılar. Özellikle 8 günde 8 maçları olmasına rağmen, gösterdikleri mücadele için teşekkür ettik.Bizden çok daha iyi organize olan ülkeler vardı. Dünyada, bayan futbolunda bu kadar ilerlemiş ülkeler arasında ilk 6’tıda yer bulmak, gelecek için umut ve gurur vericidir.
Dünya şampiyonasını temsilen; ülkemizden o kadar spor lisesi, özel okul ve tanınmış büyük şehirlerin okulları varken, Karadeniz Ereğli’den sadece kendi kızlarımızla ülkemizi temsil etme hakkını yaşadık. Bunu, 2 yıldır üst üste Türkiye’de yaşayan tek takım ve okul olmanın gururu ise kesinlikle anlatılmaz.”

Öte yandan, takım kafilesinin bu gece yarısı Ereğli’de olması bekleniyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın