Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Drone’dan kaçamadılar!!!

Drone’dan kaçamadılar!!!

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Vatandaşların bayram tatilinde güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri için, bayrama birkaç gün kala trafik denetimleri başlatıldı. Karadeniz Ereğli’de İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik büro amirliği ekipleri, DRON destekli kırmızı ışık, araç kullanırken cep telefonu ile konuşma ve Kask uygulaması yaptı. Uygulamada, kurallara uymayan sürücülere adeta ceza yağdı.

Edinilen bilgiye göre, İçişleri Bakanlığınca trafik tedbirleri talimatı kapsamında 81 İl Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlıklarına talimat gönderildi.
“Trafik Tedbirleri” konulu talimat ile 31 Mayıs 2019-10 Haziran 2019 tarihlerini kapsayan 11 günde kara yollarında alınacak güvenlik önlemleri sıralandı.
Ereğli’de ise uygulamalar, bu tarihten önce başlatıldı. Havadan denetimlere ağırlık verildiği Ereğli’de, drone ile kural ihlali yapan sürücüler tespit edildi. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik tescil büro amirliği ekipleri; Potbaşı Kavşağında kırmızı ışık, araç kullanırken cep telefonu ile konuşma, kask, hızlı şerit ihlali, uygunsuz şerit kullanımı, hatalı sollama uygulaması yaptı. Uygulamada 108 araç ve sürücüsü kontrol edildi. Kırmızı ışık ihlali başta olmak üzere, trafik kurallarına uymayan, araçlarında evrak eksikliği bulunan 21 sürücüye ceza işlemi uygulanırken, sürücülere yaklaşık 4 bin 500 lira ceza kesildi.

Karakol ve Trafik amiri Recep Öztürk, yapılan uygulama ile ilgili olarak gazetecilere açıklamasında, “uygulamamız Emniyet Genel Müdürlüğü’müzün sürekli olarak yaptığı, trafik güvenliği ve düzenini sağlamak adına çeşitli denetimlerimiz var. Burada özel olarak bu kapsamda sürücülerin yakalanma algısına yönelik olarak havadan DRON ile denetim yapıyoruz. Özellikle ağır vasıtaların uygunsuz şerit kullanımı, hatalı sollama, kamuoyunda özellikle sürekli olarak gündeme gelen makas atma olarak tabir ettiğimiz kontrolsüz şerit değiştirme üzerinde ağırlıklı olarak uygulamamız var. Bu kapsamda bugün ilçemizde bu denetimlerimizi yapıyoruz. Sürücülerimizin daha duyarlı olması için bu denetimlerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.
Öte yandan uygulamaların, bayram sürecince devam edeceği öğrenildi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın