Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

FETHİN YIL DÖNÜMÜ, EREĞLİ’DE TÖRENLE KUTLANDI

FETHİN YIL DÖNÜMÜ, EREĞLİ’DE TÖRENLE KUTLANDI

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonuldak'ın Ereğli ilçesinde de, 29 Mayıs İstanbul’un fethinin 566’ncı yıldönümü dolayısıyla kutlama programı gerçekleştirildi. 
Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde Merkez Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programa Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, ilçenin Belediye Başkanı, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kurum ve daire amirleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Okul Müdürü Banu Ünlüer, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından yaptığı konuşmada, İstanbul’un tarihin her döneminde önemli bir şehir olduğunu söyledi. Ünlüer, “İstanbul yüzyıllarca Osmanlı Devleti’nin başkenti oldu. Şimdi Türkiye Cumhuriyeti’nin sosyal, kültürel ve ekonomik merkezi olmaya devam ediyor. 29 Mayıs 1453 İstanbul’un fethi milletimize ve tüm nesillerimize kutlu olsun” dedi.
Daha sonra Tarih Öğretmeni Rezzan Kayıkçı, İstanbul’un Fethini tarihsel süreçleri ile anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Programda öğrencilerinin sahnelediği ve Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un Fethini konu alan tiyatro gösterisi beğeniyle izlendi. 
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İstanbul Fethi dolayısıyla gerçekleştirilen resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile program son buldu.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın