Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“DOSTLAR” İÇİN YÜRÜDÜLER”

“DOSTLAR” İÇİN YÜRÜDÜLER”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Gönülden Hayvan Severler Derneği’nce, 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü dolayısıyla yürüyüş gerçekleştirdi.


Bozhane mevkisinde toplanan dernek üyeleri, Atatürk Anıtı’na kadar sahil bandından  yürüyüşe geçti. Yürüyüş boyunca “Onları da Allah yarattı, öldürmek sana mı kaldı”, “Unutmayın ki onlar da birer candır”, “Yaşam onlarla güzel” sloganları atıldı, dövizler taşındı. 
Derneği Başkanı Belgin Kurt Alkan, Atatürk Anıtı önünde gazetecilere konuşmasında, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun sahipsiz hayvanların yaşam hakkını güvence altına aldığını hatırlattı. Sokak hayvanlarının beslenmesi ile ilgilenen gönüllülerin engellendiğini de anımsatan Alcan, şöyle dedi:

Kanuna dikkat çekti!
“Sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlar, yaşadıkları bölgeden uzaklaştırılamaz. Hiçbir şekilde alışmış olduğu yerden yaşama hakkı elinden alınamaz.
İlgili kanunun ’hiçbir maddi kazanç ve menfaat amacı gütmeksizin, sadece insani ve vicdani sorumluluklarla, sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanlara bakan veya bakmak isteyen ve bu kanunda öngörülen koşulları taşıyan gerçek ve tüzel kişilerin teşviki ve bu kapsamda eşgüdüm sağlanması esastı’ hükmü, sokak hayvanlarını besleyen ve onların bakımıyla ilgilenen kişileri destekler. 
Unutmayalım ki onlarda birer candır. Uygar insan tüm canlıların hakkına saygı duyan insandır, Dünya Hayvan Hakları günümüz kutlu olsun.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
Murat Duyar

05 Ekim 2017 - 09:38

Selamın Aleyküm Hayırlı günler Hayırlı işler kolay gelsin.Paylaşım için teşekkürler.

Yorum Yazın

Canlı Radyo