Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DOLANDIRICILAR SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR!

DOLANDIRICILAR SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR!

Aynı kişinin ikinci iş yerine girince yakayı ele verdiler


Bartın’da bir esnafı “eksik para üstü aldık” diyerek dolandıran şahıslar gözaltına alındılar. 
Edinilen bilgilere göre, A.Y.Ç. (57) ve K.T. (34) isimli iki şüpheli, Bartın’daki esnafları dolaşarak daha önceden alışveriş yaptıklarını ve eksik para üstü aldıklarını iddia ederek esnafları dolandırmaya başladı. Dolandırıcıların oyunu iki tane bakkalı olan bir esnaf sayesinde ortaya çıktı. Esnafın diğer dükkanında da aynı oyunu oynamaya kalkan şahısları tanıyan esnaf, durumu polise bildirdi.
Harekete geçen Asayiş Şube ekipleri şüphelileri Kumluca beldesinde yakaladı. Şüphelilerden A.Y.Ç.’nin 15 adet dolandırıcılık, hırsızlık, görevli memura mukavemet ve kasten yaralama suçlarından kaydı olduğu ve aynı yöntem ile dolandırıcılık olayından Aydın ilinde de arandığı, K.T’nin de kasten yaralama ve hırsızlık suçlarından 4 adet kaydının olduğu saptandı. 
Dolandırıcıların ağına düşen esnaflardan Müyesser Özmen, gazetecilere açıklamasında, “bir araba durdu. Ben senden 25 liralık alışveriş yaptım. 100 lira verdim. 25 lira geri verdin. 50 liram sende kaldı dedi. Bende hiç tereddüt etmeden verdim. Ondan sonra beyaz bir arabaya bindi gitti. Başka yerlere de gitmiş. Bize haber verdiler, bizde öyle öğrendik. Sonra da polislerimiz peşlerine düştü ve kısa zamanda yakaladılar. Allah onlardan razı olsun” dedi. 
İki şüpheli sorgulanmak üzere Bartın emniyetine götürüldü. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın2
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın