Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DOĞA KOLEJİNDEN BİR İLK !.

DOĞA KOLEJİNDEN BİR İLK !.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Ereğli kampüsü yüz yüze eğitime ilişkin olarak alınan tedbirlerle dikkat çekiyor.


İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Türkiye genelindeki tüm kampüslerinde olduğu gibi Ereğli’de de yüz yüze eğitime ilişkin tüm tedbirlerini aldı. Kampüse gelen tüm öğrenciler bina girişlerindeki ısı ölçer termal kameralardan geçerek sınıflarına gidiyor. Ereğli kampüsünde personel ve öğrenci planlaması  da 4 metrekaredeki kişi sayısı 1’i geçmeyecek şekilde yapıldı.

 

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji’nde anaokulu ve 1. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başladı. Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hazırlık sürecinde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimizin sınav hazırlık programı yoğun bir şekilde devam ederken, öğretmenlerini ve arkadaşlarını özleyen minikler de okullarına döndü.

KAMPÜSÜMÜZ EĞİTİME HAZIR

Eğitime başlamadan önce tüm hazırlıklarımızı tamamlayarak sınıf, çalışma salonları, yemekhane, kantin vb. toplu kullanım alanlarımızı sosyal mesafe en az 1 metre olacak şekilde düzenledik. Öğrencilerimizin hijyen bilinci ve farkındalığını artırmak için öğrencilerimizin görebileceği bölümlerde, uyarılar ve dikkat etmesi gereken kurallara ilişkin bilgiler yer alıyor. Tüm servis araçlarımızda dezenfektan, kolonya ve maske bulunmaktadır. Kampüslerimizin girişinde ısı ölçer termal kameralarla öğrencilerimizin ateşleri ölçülmektedir.

OKULUM TEMİZ...

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Okulum Temiz Belgesi alabilmek için sağlamamız gereken tüm kriterleri; okul girişi, danışma, derslikler, etüt salonları, atölyeler, laboratuvarlar, öğretmenler odası, toplantı salonu, asansörler, tuvaletler, bahçe, yüzme havuzu gibi tüm ortak kullanım alanlarımızda uyguladık.

Covid-19 salgını kontrolü amacıyla sorumlular belirleyerek Takip Kurulu oluşturduk. Takip Kurulumuz; okul müdürü, okul müdür yardımcısı, tesis yöneticisi, hemşire, iş yeri hekimi, İSG uzmanından oluşmaktadır.

 Tüm kampüslerimizde; maske, el antiseptiği, dijital ateş ölçer ve bina girişlerinde ısı ölçer termal kameralarımız yer almaktadır. Kampüslerimizde 4 metrekaredeki kişi sayısı 1’i geçmeyecek şekilde personel ve öğrenci planlamamızı yaparak okullara alınması gereken kişi sayısını belirledik.

 Ateş, öksürük, halsizlik, burun akıntısı, solunum sıkıntısı ya da ishal şikayetlerinden herhangi biri olan öğrencinin okula gönderilmemesi ve öğretmenine bilgi verilmesi konusunda velilerimize gerekli uyarılarımızı yaptık. Covid-19 belirtileri olan ya da Covid-19 tanısı konulmuş aile bireyleriyle temas halinde olan öğrencilerimizin de okula gönderilmemesi konusunda gerekli hassasiyeti de velilerimizden bekliyoruz.

Veli, öğrenci ve kurum iş birliğiyle, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının; öğrencilerimiz, idari ve akademik kadromuz için başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ederiz.

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın