Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ'DE SON DURUM !.

EREĞLİ'DE SON DURUM !.

Ereğli`de 3. yoğun bakım ünitesi açıldı.Gidişat iç açıcı değil. 10 hasta entübe durumda .


34 kişinin Korona Virüs nedeniyle hayatını kaybettiği Ereğli’de gidişatın iç açıcı olmadığını söyleyen CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Dr. Eylem Ertuğrul, “İkinci dalga geldi. Ereğli’de hasta sayıları ve seyrinde değişiklikler var. Hastaların yoğun bakım ihtimali arttı.” dedi.

Ereğli FM’de yayınlanan "Fikri Kapan ile Burada Konuşalım programına konuk olan ve artan vakalar, yaşanan yoğunluk nedeniyle Ereğli Devlet Hastanesinde 3. yoğun bakım ünitesinin açılmak zorunda kalındığını belirten Ertuğrul, “ Ereğli’de sadece Devlet Hastanesinde 20 yoğun bakım hastası var. 10 hasta entübe durumda. Anadolu Hastanesinde de tedavi gören hastalar var. Daha çok kalp ameliyatları yapıldığı için Covidli hasta tedavisi yapmayan  görevli olduğum Echomar hastanesine de, servisi hazırlayın talimatı geldi. Sıkıntı bir süreç kapıda” dedi.

Ertuğrul, “Sağlık çalışanları işin kilit noktası. Ama her bir birey de öyle.  Herkes  kendini maksimum korumak zorunda.Bu konuda gevşemeyelim, ve mümkün olduğu kadar bir araya gelmeyelim. Bir fotoğraf vereceğim diye kendimizi riske atmayalım. Kısıtlamalar yeniden gelebilir Rakamlar görünenden yüksek . Hepimiz  risk altındayız.”açıklamasında bulundu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün16
şaşkın2
kızgın2
gülücük1
hayran1
Halktan biri

05 Kasım 2020 - 11:59

Biz ultra dikkat ederken çenesinde maskesiyle otobüs şoförlüğü yapanları anlayamıyorum. Çenesinde maske ile binen yolcuları gördükleri uyarmayan şoförleri anlamıyorum. Ayakta yolcu almak yasakken ayakta yolcu alıyorlar. Neden denetimsizlik var. Zonguldak otobüslerinde HES kodu olmasan binilmez yazıyor, sorulmuyor bile . Şoföre neden uyarmıyorsunuz diyorum ben nerden göreyim arkadaki yolcuyu diyor. Kendi maskeside çenesinde çünkü... ciddi anlamda denetimsizlik var. Sağlıkcılarimiz napsın yeri geliyor 24 saat maskeli çalışıyorlar. Herkesle maskeni düzelt diye tartışmaktan yoruldum . Can güvenliğinden korkar hale geldim ya bana da şiddet uygularlarsa diye. Denetimler arttirilsin ne olur

Yorum Yazın