Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DİKKAT !.

DİKKAT !.

İlçe Kaymakamı, Ereğli`deki iki mahallede vaka artışı olduğunu söyledi.


Ereğli FM’de yayınlanan “Fikri Kapan ile Burada Konuşalım” programının canlı yayının konuğu olan Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “Bir dönem günlük 350 vakaları gören ve yoğun bakım doluluk seviyesine ulaşan Ereğli’de, geriden kalan aylara oranla daha iyi bir noktaya gelinmiş olunsa da, Korona Virüsün sabahtan akşama bütün değerleri değiştirdiğine dikkati çeken Çorumluoğlu, “20 gün önce Ereğli’de günde 0 vaka gördük. Son 3 gündür ise ilçedeki vaka artışı Zonguldak Merkezinden daha fazla.  Zonguldak’daki  mutand vakalarının  çoğunluğu da Ereğli’de. Servisler ve yoğun bakım sayılarımız yeniden arttı.” dedi.

ÖREN VE ÖMERLİ’DE KIPIRDANMA VAR !.

Çorumluoğlu ilçede vaka sayılarında yeniden bir artış eğilimi olduğunu belirttiği açıklamasında iki noktaya dikkat çekti. “Ören ile Ömerli ‘de bir kıpırdanma var. Ayak sesleri geliyor. “ diyen Çorumluoğlu, “Bir gün 2, bir gün 3 vaka geliyor. Sürecin gidişatına göre bu bölgelerde de her türlü tedbiri alırız. İnsan sağlığı söz konusu olduğunda diğer konular biter.” İfadelerini kullandı.

DANIŞMENTLİ’DE ERKEN TEŞHİS !.

Danışmentli köyünde süren karantina uygulamasına ilişkinde konuşan Çorumluoğlu,  “Köyün aşağı mahalle bölgesinden önce 3-5 vaka geldi. OSB’deki taramayı durdurup, köyde tarama yaptık. ilk gün 100 kişiye tarama yapıldı ve 100 kişiden çıkan pozitif sayısı çok yüksekti .Belli ki tehlike geliyorum diyordu. Sonuçlar bizi ürküttü.  Aşağı ki mahalleyi karantinaya aldık ve pozitif vakalar gelmeye devam etti.” dedi.

KARANTİNA PAZARTESİ SONA ERECEK

Danışmentli’de karantina uygulamasının Pazartesi sona ereceğini söyleyen Çorumluoğlu,  “Belli ki köyde güçlü taşıyıcılar vardı. Üzüldüm, insanların özgürlüğü kısıtlandı. Basit kurallara dikkat etmediğiniz zaman başınıza nelerin gelebileceğini burada   gördük.  88 hane 380 nüfus karantinaya alındı. Pazartesi günü karantina uygulaması bitiyor. Durumu ciddi olan yok. Erken teşhisin önemi burada bir kez daha  ortaya çıktı.” dedi.

EREĞLİ’DE AŞILAMA ORANI % 61

Sisteme göre  25 bin 800 kişinin Covid- 19 aşısı olması gereken Ereğli’de bugüne kadar  % 61’oranında bir aşılama olduğunu ve bu rakamın  düşük olduğunu belirten  Çorumluoğlu, “Aşı bu işte ki en önemli kozumuz. Ben ayın 12’sinde 2. aşımı olacağım. Ereğli’de günlük bin iki yüz kişiye aşı yapabilecek kapasitemiz var. Gün geçirmeden aşı olun. Gelemeyecek olanlara evinde aşı yapılıyor. Tereddüt edecek bir şey yok.”dedi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın12
gülücük3
hayran3
şaşkın2
üzgün2
Mustafa erdeniz

03 Mart 2021 - 14:16

Hala misafirlik yapanlar var hala maskesiz dolaşanlar var hala 9 dan sonra muhabbetine devam edenler var.

Yorum Yazın