Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DEVLET HASTANESİ’NDE EĞİTİM ATAĞI!.

DEVLET HASTANESİ’NDE EĞİTİM ATAĞI!.

Ereğli Devlet Hastanesi’nde “Diyabet Okulu” açılışı gerçekleştirildi. Hastanede ayrıca, kadınlara yönelik Menapoz Okulu da eğitimlerine başladı. Eğitimler haftada iki saat uygulamalı ve teorik olarak verilecek.

Eğitimlerin başlaması dolayısıyla düzenlenen törene Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Zonguldak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mustafa Özkan Gün, Ereğli Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Muharrem Erdem, daire müdürleri, sağlık personeli ve hastalar katıldı.

MADENOĞLU: “ KAÇIRLAN BİLGİ KEŞKE DEDİRTİR”

Kdz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu açılışta yaptığı konuşmada , “Bu kursa ilk katılan kursiyerleri şanslı addediyorum. Genelde insanlar iş için gerekli olan bilgileri öğrenmek için okula giderken, sizler sağlığınızı korumak ve devam ettirmek için gerekli bilgileri almak için geliyorsunuz. Kaçırılan bir bilgi hayat boyunca keşke kaçırmasaydık denilen bir bilgi olabilir.” Dedi.

ERDEM: “HER 6 SANİYEDE 1 KİŞİ ”

Ereğli Devlet Hastanesi Yöneticisi Muharrem Erdem de dünyada her altı saniyede bir kişinin diyabet hastalığı nedeniyle yaşamını yitirdiğine dikkat çekerek, “Dünyada 415 milyon, Türkiye’de de 10 milyon 275 bin civarında diyabet hastası bulunduğunu belirten Erdem, “Dünyadaki diyabet hastalarını bir ülkeye toplasak ve adına diyabet ülkesi desek dünyanın en kalabalık üçüncü ülkesi olurdu diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

MENOPOZ OKULU DA AÇILDI

Ereğli Devlet Hastanesi’nde kadınlara yönelik Menopoz Okulu da eğitimlerine başladı. Hastane Yöneticisi Dr. Muharrem Erdem, yaptığı konuşmada menopoz döneminin hayatın neredeyse üçte birlik bölümünü kapsadığını belirterek, “Tüm yetişkin bayanlarımızı kayıt yaptırmaya bekliyoruz” diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın