Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DERS ZİLİ ÇALDI

DERS ZİLİ ÇALDI

Karadeniz Ereğli’de 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası dolayısıyla tören gerçekleştirildi.


Devrim Bulvarı Atatürk Anıtı’nda İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Aksoy çelenk bıraktı, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Tören son buldu.
İlköğretim Haftası kutlamaları, Ereğli ilkokulu’nda gerçekleştirilen ikinci törenle devam etti. Törene ilçeye yeni atan Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu yanısıra Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Aksoy, çeşitli eğitim kurumları yöneticileri, öğretmen ve veliler katıldı.

KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU
Kaymakam Çorumluoğlu, burada yaptığı konuşmada, sabah saatlerinde Ereğli Kaymakamlığına başladığını belirterek şöyle dedi:
“Bu açılışlarda hep aklıma şu gelir. İnsan ömrünün ne kadar çabuk geçtiği ve insan hayatının ne kadar kısa olduğu. Ama bu biraz da bizim ders almamız gereken bir husustur. Bazı şeyleri yarına bırakmadan, bugün için çok çalışarak üreterek, hem şahsımızı, hem yöremizi, hem ülkemizi istediğimiz noktalara getirmek için çaba sarfetmemizi, bu zaman darlığını dikkate aldığımızda daha net görebiliyoruz.”

BELEDİYE BAŞKANI UYSAL
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da şunları kaydetti:
“Sevgili evlatlarımız, hepinizin annenizle babanızla gurur duymanızı istiyorum. Size daha az sorunlu bir ülke bırakmak için çalışıyorlar. Tüm velilere kalpten teşekkürlerimi sunuyorum. Gençler, sizler yarın vatanımıza, milletimize hizmet edeceksiniz. Belediye olarak yanınızdayız. Her türlü eğitim hizmetinin yanında olmaya devam edeceğiz. İnşallah sizler vatan millete yararlı meslekler edinirsiniz. Hepinize başarılar diliyorum.”

İLK DERS ZİLİ ÇALDI
Konuşmaların ardından okul öğrencileri tarafından halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi, şiirler okundu ve çeşitli gösteriler sahnelendi. Kaymakam Çorumluoğlu ve protokol, daha sonra şube ziyaret ederek öğrencilere hediyeler verdiler.  2018-2019 eğitim yılının ilk ders zilini ise okul müdürü Tuncay Uzun ve Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Aksoy tarafından çalındı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın