Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DERS İÇİN GİTTİLER, TOPLUMA DERS VERDİLER..!

DERS İÇİN GİTTİLER, TOPLUMA DERS VERDİLER..!

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencilerinin Toplu Hizmet Dersi kapsamında, şehit aileleri ile bir araya geldikleri bildirildi.


Ereğli Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencileri Melis Kale, Bilge Nur Şahin, Kübra Sönmez ve Aylin Evcil adına Ereğli FM’e konuşan öğrenci Naciye Nur Kumru, Zonguldak’ın değerlerini araştırmak istediklerini söyledi. Başta taş kömürü, Osmanlı Çileği ve elpek bezi gibi değerlerden haberdar olduklarını ancak en önemli değerin ise vatan uğruna toprağa düşen şehitler olduğunu anlatan Kumru, şu sözlerle konuştu:
EN DEĞERLİSİNİ BULDULAR…
“ ’Şehit aileleri bize emanet’ adlı projemiz ile şehitlerimizi unutmadığımızı göstermek, onları her daim hatırlatacağımızı anlatmak amacıyla çalışma yürüttük. Bu kapsamda, Karadeniz Ereğli’de bulunan bazı şehitlerin yakınlarını ziyaret ettik. Onlarla röportaj gerçekleştirdik. Bir bakıma onların yaşadıkları sıkıntılara ortak olmak istedik. Edindiğimiz bilgileri ise projemizle aynı ismi taşıyan dergimize aktardık. Bize iletilen en önemli istek ise şehit ailelerinin vatan toprağına düşen evlatlarının unutulmaması oldu.”
Kumru, öte yandan projeye öncülük eden Yardımcı Doçent Doktor Oğuzhan Karadeniz’e teşekkür ettiğini bildirdi.
ŞEHİT YAKINLARI İLE RÖPORTAJLAR
Girişinde İstiklal Marşı ile Hüseyin Nihal Atsız’ın ’Kahramanlık’ şiirine yer verilen 32 sayfalık dergide şehitler Oğuzhan Demirdüyen, Ramazan Erdem, Noyan Aydın, Metin Çevik, Tayfun Demirbay, Kenan Döngel, Engin Özcan ve Asım Çömeten’in aileleri ile yapılan röportajlar görüldü/okundu.
Diğer yandan derginin basımının ise Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapıldığı kaydedilerek Oda Sekteri Gündüz Acar’a teşekkür edildi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran4
gülücük1
üzgün1
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın