Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“DERNEK” IŞIK TUTUYOR, “HAYIRSEVERLER” UMUT OLUYOR…

“DERNEK” IŞIK TUTUYOR, “HAYIRSEVERLER” UMUT OLUYOR…

Zihinsel engeli nedeniyle kısıtlı hareket kabiliyeti olmasına karşın babasının da yardımı ile eline kaldırıp alnına dayayarak verdiği “asker selamı” görenleri duygulandırdı.


Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki hayırseverlerin sahibi olduğu kurumlarca temin edilen 10’u akülü toplam 30 tekerlekli sandalye, ihtiyaç sahiplerine törenle verildi.
Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Kırmacı Mahallesi’nde bulunan Karadeniz Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği’nde ki törende saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın söylenmesi ve işaret diliyle iştirak edilmesinin ardından yaptığı konuşmada, tekerlekli sandalye dağıtım törenlerine katılmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Madenoğlu, bugüne kadar verilen 500 adet manuel 152 de akülü tekerlekli sandalyenin 471 bin lira tutarında olduğunu son yapılan yardımın ise Erlider Demir Çelik ile TAT Metal tarafından sağlandığını belirtti.
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da, dernek yöneticilerinin çabasını kutladığını belirttiği konuşmasında, engelli bireylerin toplumun her katmanında bulunması gerektiğine inancını aktardı.

SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYESİ
Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk ise derneğin 2 bine yakın engelliye hizmet verdiğini anlatarak şu sözlerle konuştu:
"Hayırseverlerin katkıları ile bu hizmeti vermekteyiz. Derneğimizde engelliler için İşkur ve Halk Eğitim Merkezi’nin de desteğiyle 5 ayrı kurs var. Biz arkadaşlarımıza balık vermektense balık tutmayı öğretiyoruz. Bugüne kadar 243 engelli arkadaşımızın istihdam edilmesini sağladık . Bu vesile ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tekerlekli sandalyeler bizler için çok güzel bir sevgililer günü hediyesi oldu.”
Törene katılanlar arasında Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aykut Manioğlu, Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Çalışma ve İş Kur Müdürü Gönül Demirsu, Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın, Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, MHP Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ve özel bireylerin yakınları vardı.

-HABERİN İÇİNDEN-
Törende, saygı duruşunda bulunulduğu sırasında, tekerlekli sandalye sahibi olanlar arasında doğuşta geçirdiği rahatsızlığı nedeniyle özel birey olan 14 yaşındaki Muhammet Demir, asker selamı verdi. Zihinsel engeli nedeniyle kısıtlı hareket kabiliyeti olmasına karşın babasının da yardımı ile eline kaldırıp alnına dayayarak verdiği “asker selam” görenleri duygulandırdı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın