Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

DEMİRTAŞ’TAN AÇIKLAMA!.

DEMİRTAŞ’TAN AÇIKLAMA!.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Zonguldak’ın 81 il arasında, işsizlik ödeneğine yapılan başvurularda 29, ödenek bağlanmasında 28 ve ödenen miktarda 27’nci sırada yer aldığını bildirdi.


Demirtaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ın ’Zonguldak’ta işsizlik ödeneğine başvuran kişi sayısı ve başvuranlardan kaç işsize ödenek aldığı’ hakkındaki soru önergesine verdiği cevabı değerlendirdi.

“YOK OĞLU YOK”
Yazılı açıklamasında Demirtaş, AK Parti’nin, Zonguldak’taki yanlış politikaları sonucu işsizliğin tırmanmasına sebep olduğunu iddia etti, Zonguldak’ın göç verdiğini ileri sürdü.
Zonguldak’ta, işsizliğin artığını da ifade eden Demirtaş, şunları kaydetti:
“AKP Zonguldaklıları hem işsiz bırakıyor, hem de işsizlik fonundaki haklarını ödemiyor. 14 yılda fonda 133 milyar lira para toplanmasına rağmen Zonguldaklı işsizlere bunun sadece on binde dördü verildi.
Zonguldak’ta çalışacak işçi çok; ama yatırım yapan yok, fabrika yok, işyeri yok, işsiz kalana da bir güvence yok. Yok oğlu yok! Bu sebeple Zonguldaklı göç etmek zorunda kalıyor.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın