Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Define arıyorlar!!!

Define arıyorlar!!!

Bir garip olay...


Düzce define olduğunu iddia bir kişi, resmi izinleri alarak kazı çalışması başlattı. 
Ağa Mahallesi içinden geçen dere kenarında ismi verilmeyen bir şahıs, belirlenen bir bölgede define aramaya başladı. Şahıs, 3 kişinin arazinin birleştiği kısımda DSİ sınırları içerisindeki dere yatağında define olduğunu iddia ederek kazı çalışması başlatmak için resmi izinlerini aldı. Bunun üzerine polis ekipleri, Düzce Müze Müdürlüğü ekipleri ve DSİ Şube Müdürlüğü ekipleri deveye girerek, hazine kazısı yapılan alanın sınırlarını belirlemek üzere çalışma başlattılar. Şahsa bir ay boyunca alanda kazı çalışması için izni verildiği öğrenildi. 
MUHTAR: “BAKALIM NE ÇIKACAK”
Ağa Mahallesi Muhtarı Nesim Zengin gazetecilere açıklamasında, “Bir kişi bu alanda hazine olduğu iddiası ile kazı çalışması başlattı. Şahsın resmi izin aldığı bilgisine ulaşıldı. Aramalarını sürdürecek. Bakalım ne çıkacak“ dedi.
ARSA SAHİBİ: “DAVACIYIZ”
Kazı yapılan alanın kenarında arsası bulunan Dursun Baykal ise şunları kaydetti:
“Burada dere yatağında bir hazine olduğunu iddia etmişler, Müze Müdürlüğüne başvurmuşlar emniyetten görevlilerle birlikte gelmişler. Ancak bize hiç haber verilmediğinden dolayı bizde tedirgin olduk. Bizim arsamıza bize sorulmadan girildiği için davacıyız dedik. Ama şu ana kadar herhangi bir şey çıkmadı ancak bir ay süreyle izin aldıklarını söylediler evraklarına da baktım her hangi bir sıkıntı yok. Ama yine de biz bize sorulmadan bizim arsamızdan geçilerek gidildiği için ’davacıyız’ dedik.”
Alanda çalışmalar sürüyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük6
şaşkın4
hayran2
kızgın2
üzgün1
Eregli li

28 Aralık 2017 - 17:35

Burası Türkiye

Yorum Yazın