Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CUMHURİYET OKULU’NDA BAŞKAN UYSAL’A SEVGİ SELİ

CUMHURİYET OKULU’NDA BAŞKAN UYSAL’A SEVGİ SELİ

Karadeniz Ereğli Belediyesi geçen yıl olduğu gibi bu yılda çocukların erken yaşta demokrasi ile tanışmalarını sağlamak ve sorunlarını yerel yönetim hizmet birimlerine taşıyabilmeleri amacıyla Çocuk ve Gençlik Meclisi oluşturulması çalışmalarına başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği ile belediye sınırları içindeki resmi ve özel tüm okulları temsilen seçimle belirlenecek Çocuk Meclisi okul temsilcilerinin seçimine, Cumhuriyet Ortaokulu’ndan başlandı.

Düzenlenen törene, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belediye Başkan Yardımcısı Alptekin Dursun, bazı Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hamza Eryiğit, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

En büyük başkan bizim başkan

Çiçek ve konfetilerle, ’En büyük başkan bizim başkan’ sloganlarıyla karşılanan ve konuşmasına “Sizler yarınlarımızsınız.” diyerek başlayan Başkan Uysal, “ Özgüvenli, kendine güvenen bir toplum ayakta kalabilir. Kendine güvenen genç nesiller hem ülkemizi, hem dünyayı takip eden kültürlü, çağdaş gençler olarak yetişmeniz için gereken katkıyı vermek için buradayız.

Kazanan okulunuz ve sizlersiniz

Çok güzel bir seçim olacağına inanıyorum. Bu seçimlerde kaybeden olmayacak. Kazanan okulunuz ve sizler olacaksınız. Öğrenci temsilcisi olarak seçilecek arkadaşı şimdiden tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Başkan Uysal’da oyunu kullandı

Öğrenci temsilci adaylarının tek tek kürsüye çıkarak vaatlerini anlattığı konuşmalarının ardından Başkan Uysal’ın da oy kullandığı seçimlere geçildi. Okul öğrencileri Kaan Saraçoğlu, H.Selen Sendil, Yurdanur Çakır, Tuğce Aslan,Salih Çobaner ve Zehra Efe’nin yarıştığı seçimler  sonucunda Kaan Saraçoğlu, Ereğli Belediyesi Çocuk Meclisi’nde Cumhuriyet Ortaokulu’nu temsil edecek öğrenci oldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo