Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Cumhurbaşkanı Zonguldak’a geliyor!.

Cumhurbaşkanı Zonguldak’a geliyor!.

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 Nisan Çarşamba günü Zonguldak’a geleceğini açıkladı. Çakır, bu büyük buluşmada yer almak isteyen vatandaşlar için şehir merkezi, beldeler ve köylerden araçlar kaldırılacağını söyledi.

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Teşkilatı, 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, çalışmalar kapsamında, bazı Yönetim Kurulu Üyeleri ve Gençlik Kolları Yönetimi ile birlikte Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Deniz Ticaret Odası, İlçeye bağlı Çamlıbel, Emirali ve A. Sofular köylerini ziyaret etti. Çakır’a Deniz Ticaret Odası ziyaretinde Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal; köy ziyaretlerinde ise Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ile Ormanlı Belde Başkanı İsmail Üstün de eşlik etti.

Çakır, ziyaretlerde yaptığı konuşmasında, mevcut sistemin hastalıklı bir sistem olduğunu belirterek; “Milletimizin menfaatlerini korumak için aldığımız uçağımızı, topumuzu, tüfeğimizi milletimizin üzerine doğrultmak suretiyle yönetime el koymaya, darbe yapmaya çalıştılar. Anlaşılan o ki bu sistem hastalıklı bir sistem, sürekli darbe üretiyor.” dedi.

Ülkenin koalisyonlardan kurtulması gerektiğini ifade eden Çakır, şunları söyledi:

“Koalisyon olduğu zaman şortla, eşofmanla, pijama ile Başbakanı karşılayan medya patronlarına rastlarsınız. 400 Milletvekili kabul oyu verse dahi bunları vesayet kurumlarından Anayasa Mahkemesi veya çeşitli kurum kuruluşlarla engellerler. Bunların hepsini bırakıyoruz. Önce yaratanı Hakk’ı sonrada halkı tanıyan bir irade anlayışıyla, Kurucu Genel Başkanımız, şimdiki Cumhurbaşkanımız ’siyasette biz milletin gücünden başka bir güç tanımayız’ dedi. Bu söylem, her zaman AK Parti’nin felsefesi haline gelmiştir. Bundan dolayı, biz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ülkemize istikrar getireceğinden yanayız. Hayır diyen cephede, 40 yıldır bu ülkede şehitler bırakan, gözyaşı döken alçak, hain PKK terör örgütü var. 15 Temmuz’da gördük, bir FETÖ terör örgütü var. Halka gitmek istemeyen, hatta bu güne kadar halkı küçük gören, halkla vatandaş arasına nifak koyup kendilerini vatandaş kabul edip Anadolumuzun yiğit insanlarını da halk kabul eden anlayışların artık sonu geldi. Muktedir olmak istiyorlarsa faiz lobilerine, konsolosluklara, medya patronlarına ve vesayet kurumlarına değil halkın ayağına gitmek zorunda kalmalarını kabullenemiyorlar. Çünkü bu güne kadar bu halka göbeğini kaşıyan adam, kömürcü, oduncu, makarnacı diye hafife aldıkları vatandaştan oy istemek zorundalar. Muktedir olmak istiyorlarsa, halktan en az yüzde 50’yi almak zorundalar.Bu bir siyasi parti meselesi değildir. Artık ekonomiyi canlandırma, bürokrasiden kurtulma zamanıdır. Düşünün, bir seçim geçiriyoruz, hükümet kurulacak, güvenoyu alması için 60 gün bekliyoruz. Türkiye’nin 1 gün bile beklemeye vakti yok. İstikrar böyle bir şeydir. İstikrar olduğu zaman kimseye boyun eğmezsiniz, sadece sizi 5 yıllığına seçen halka boyun eğersiniz, halka hesap verirsiniz.Biz iktidara geldiğimizde, ne aldatan ne aldanan olacağız dedik. Halkımıza hiçbir zaman yalan söylemedik. Eksiklerimiz, hatalarımız mutlaka olmuştur ama hiçbir zaman halkımızı aldatmadık, kimsenin de aldatmasına müsaade etmedik. AK Parti iktidara geldiğinde 1 milyar dolara muhtaç olan Türkiye, sadece KOSGEB aracılığıyla esnafımıza faizsiz ve 1 yıl ödemesiz 11 milyar dağıtan bir ülke haline geldi. IMF’den borç alıyorduk. Borç alan emir alır. Borcumuzu ödedik, ilk önce ekonomik özgürlüğümüzü sağladık. Emeklimize, memurumuza ve işçimize ne vereceksek kendimiz belirliyoruz; kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz. Bu noktada desteklerini bekliyoruz.

CİVELEK: “BU KUTSAL BİR GÖREVDİR”

AK Parti heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Şoförler Odası Başkanı Cevdet Civelek, referandum sürecinde insanların iyi bilgilendirilmesi gerektiğini söyledi.Civelek, “Bu süreci insanlara iyi anlatmak lazım. Yanlış ve kirli bilgiler çok. Size başarılar diliyorum. Bu bir görevdir, kutsal bir görevdir. Ekonomi olsun, siyaset olsun çok karıştı. Durumlar çok kötüye gitmeden insanlar rahat bir nefes alsın. İnşallah güzel şeyler olur.” dedi.

ERDEM: “ALLAH TAYYİP ERDOĞAN’DAN RAZI OLSUN”

AK Parti heyetinin Deniz Ticaret Odası ziyaretinde konuşan Oda Başkanı İrfan Erdem, Türkiye’de halen daha 15 Temmuz darbe girişiminin sıcaklığının olduğunu söyledi.

Erdem, şöyle konuştu:

“15 Temmuz’u kaybetseydik, bugün sokakta birbirimizi öldürmekle meşguldük. Allah Tayyip Erdoğan’ı başımızdan eksik etmesin. Para kazanılır, kaybedilir, Oda Başkanı olursun, olmazsın, bütün şehir senin olabilir, milyon dolarların olur bunlar çok önemli değil; sağlık ve istikrar önemli. Bunun için tek parti ve istikrar diyoruz.15 Temmuz, bizim için büyük bir dersti. Öyle istediğin zaman devletin size verdiği silahla, benim verdiğim vergiyle bana savaş açamazsın. O tankları, tüfekleri kim almış? Parasını kim vermiş? Onlar mı almışlar? Giydikleri ayakkabıları bile biz aldık, yedikleri ekmeği biz verdik önlerine. Kimin parasıyla kime kabadayılık yapıyorsunuz? En kötü siyasi istikrar, en iyi ihtilalden bir milyon defa daha iyidir. Bunu yaşarsanız görürsünüz. 1960 ihtilalinde insanları ikiye ayırdılar, bir Demokrat Partili bir de Cumhuriyet Halk Partili diye. Bugün Tayyip Erdoğan nasıl Reisi Cumhur? Halâ Adnan Menderes’in, o devirden gelen kin ve nefreti var. 1962’de Süleyman Demirel yine Başbakan Yardımcısı oldu, ne değişti? Halkın oyuna mani olabildin mi? Olamadın. Ama halk ne yaptı? 50 senedir Cumhuriyet Halk Partisine bir daha iktidar yüzü göstermedi. Bir 50 sene daha göstermez. Her ihtilalin arkasında Cumhuriyet halk Partisi vardır. Seçilmiş Başbakanı aldılar, astılar. Ne yapmış adam? Hiçbir şey yapmamış. Siyasi istikrar istiyorsan, siyasete saygı duyacaksın. Referandumda evet çıkmasını en son isteyecek olan Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım bey. Binali bey ile 15 sene birlikte çalıştık, Ulaştırma Bakanı iken her ay Bakanlıkta toplantı yapardık. Evet çıkmasını isteyecek olan Türkiye olmalıdır. Bunu sivil toplum kuruluşları, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TÜSİAD, MÜSİAD istemeli. Bunu siyasetçinin istemesine gerek yok ki bu bir gerekçe, bu bir ihtiyaç. Halk Partisi buna neden hayır diyor? Hayıra alıştığı için hayır diyor. Ona evet dedirtemezsin. Beyazsa siyah diyor, yapısı o. Bu referandum Türkiye’nin kurtuluşu, kimse farkında değil. Evet çıkmasını halk istemeli. Ben yüzde 70 evet çıkacak diyorum. Bu evetin oranı Türkiye’deki siyasi dengeleri de bozacak. Vesayet üzerine siyaset olmaz.”

KÖYLERDE KALABALIK KARŞILAMA

AK Parti heyetinin köy ziyaretleri, oldukça kalabalık ortamlarda coşkulu bir şekilde geçti. Çamlıbel, Emirali ve A. Sofular köy ziyaretlerine, çok sayıda köy sakininin yanı sıra çevre köylerin Muhtarları da katıldı.AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ile Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’un referanduma ilişkin bilgilendirme konuşmalarını dikkatlice dinleyen Muhtarlar ve köy sakinleri, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili kafalarına takılan soruları sorup yanıt alma imkânı da buldular. Köylerde, yeni hükümet sistemine destek verileceği mesajı verildi.

(Ereğli FM Haber Merkezi )

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın