Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÇOCUKLARIN GÖZÜ ÖNÜNDE… ÇIRPINA ÇIRPINA…

ÇOCUKLARIN GÖZÜ ÖNÜNDE… ÇIRPINA ÇIRPINA…

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Düzce’de çocuk oyun parkında, ölüme terk edilen at çocukların gözleri önünde çırpına çırpına can verdi. Atı kurtarabilmek için çabalayan çocukların mücadelesi de sonuçsuz kaldı. Canlının son anlardaki çırpınışları yürek parçaladı. 
Düzce Merkez’de meydana gelen olay bir kez daha  ‘insanlık öldü’ dedirtti.  Aziziye Mahallesi’nde Çocuk Parkı içerisine bir at sahipleri tarafından terk edildi. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından bırakılan atı, parka oyun oynamaya gelen çocuklar fark etti. Atın haline acıyan çocuklar durumu hemen yetkililere bildirerek yardım istediler. Bu esnada hasta olduğu belli olan at, hareket etmekte zorlandığı görülürken, son bir hamle ile ayağa kalkarak yürümeye ve parktan çıkmaya çalıştı. Ancak bunu başaramayarak kendini yere bıraktı.
Defalarca hareket etmeye ve ayağa kalkmaya çalışan ve gece yağan yağmurun altında fazla kaldığı belli olan at, ayağa kalkmayı başaramayınca kendisini yeniden yere attı. 
ÇABALAR SONUÇSUZ KALDI
Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de çocuk parkındaki atı kurtarmak için, veteriner getirmeye gittiler. Ancak ne çocukların çabası ne de zabıtanın çabası sahipsiz, ölüme terk edilmiş atı kurtarmaya yetmedi. 
Ayağa kalkmakta ve hareket etmekte zorlanan atın bu halini gören çocuklar, büyük üzüntü yaşarken, atı kurtarmak için yaptıkları çabalarda boşa gitti. At, bütün çırpınışlarının ardından çocukların gözü önünde can verdi. 
12 yaşındaki çocuk yaşadıklarını anlattı; “sabah saatlerinde arkadaşlarımla parka geldik. Burada atı gördük. Herkesten yardım istedim. Ancak yardım istediğimiz herkes sadece bir yerleri aramamızı söylediler. Yardımcı olmadılar. Atın bu hali beni çok üzdü” dedi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün3
kızgın3
şaşkın1
gülücük0
hayran0
İsimsiz Yorumcu

23 Ekim 2018 - 17:18

İnşallah bunu bu hale getirenin de sonu aynı olur.

İbrahim Alma

22 Ekim 2018 - 16:48

İNSAN LIK ÖLMÜŞ ALLAH İNSAN LARA ÖYLE BİR DEPREM YAŞATSIN Kİ ANLA

Mustafa Eren

22 Ekim 2018 - 13:05

Hayvanların bir dini olsaydı şeytanı insan olarak bilirlerdi

Yorum Yazın